"Kde jsou Francouzi?"

Překlad:Where are the French?

August 16, 2015

2 komentáře
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/JarmilaHer

Napsala jsem a French. Předtím bylo an Italian a prošlo to, princip je stejný jen je jiná národnost, to nechápu


https://www.duolingo.com/profile/ladavala

Celá předchozí diskuze je vysvětlená tady: https://www.helpforenglish.cz/article/2009121201-narodnosti-a-prislusnici-narodu

V případě některých národností existují podstatná jména, která mají stejný tvar jako dané přídavné jméno (American, Russian, Italian Czech). Jsou to potom obyčejná počitatelná podstatná jména (one American, two Americans, one Italian, two Italians atp.). - množné číslo se tvoří přidáním -s.

Pro příslušníky národností, u nichž přídavné jméno končí na sykavku (-s, -š, -č), někdy existuje speciální podstatné jméno. Některá jsou vytvořena tak, že k přídavnému jménu přidáme koncovku -man. (Englishman, Dutchman, Irishman, Frenchman). Množné číslo potom tvoříme stejně jako u podstatného jména man: one Englishman, two Englishmen, one Frenchman, two Frenchmen apod.

Mluvíme-li o lidech dané země obecně, používáme určitý člen, např.: the Americans = Američané, the Czechs = Češi . U slov končících na sykavku použijeme určitý člen se zpodstatnělým přídavným jménem, např.: the Chinese = Číňané, the Swiss = Švýcaři, the French ´Francouzi.

Snad to vysvětlí všechny dotazy a trochu uklidní bouřlivou debatu.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.