"Ona mi říká všechno."

Překlad:She tells me everything.

August 18, 2015

7 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/AlesCZ65

prosím proč ne: she tells me all


https://www.duolingo.com/profile/nueby

"All" není automaticky úplně nesprávně, ale zní to většinou divně, rozhodně ne tak nenápadně a neutrálně jako "everything". Nejlepší komentář jsem k tomu našel (tady) tento:

Both are correct, but "everything" would be the usual choice in ordinary speech and writing. "All," in this sense, has a literary or rhetorical flourish that would sound odd or stilted in many contexts.

Neboli je to jako sirky, do každých rukou vždy nepatří.

A můj starý Alexander k tomu říká, že "all" a "everything" lze používat zaměnitelně, ale "all" je formálnější a obvykle vyžaduje nějaké vymezení, jako All I have belongs to you.


https://www.duolingo.com/profile/jgstcd

Zrejme je nekde ceska ucebnice ktera uvadi "all" jako "všechno" ci "vše", protoze tohle se tady stale opakuje. Pokud ji najdete prosim okamzite spalit vsechne kopie. V soucasne anglictine je "all" pridavne jmeno a "everything" podstatne jmeno. "All" jako podstatne jmeno preziva v urcitych frazich, ale neni zivym jazykovem prvkem. Kdyz rodily mluvci slysi vety jako "She tells me all" ma na vyber tri moznosti:

  • ten clovek je vynalezcem z doby Rudolfa II ktery prave vymyslel stroj casu
  • ten clovek ze zatim neznamych duvodu chce mluvit jako nekdo z doby Rudolfa II.
  • ten clovek neumi anglicky

Problem pro cizince je, ze pokud tu vetu jeste vyslovuje cizim prizvukem, neni pak tezke uhadnout ktere vysvetleni zvoli.


https://www.duolingo.com/profile/F.Kraus

Google - Překlad výrazu all zájmeno vše - all všichni - all, everybody všechno - all, whatever přídavné jméno všichni- all celý - -whole, all, entire, solid, unbroken veškerý - all, entire podstatné jméno všechno - all, everything, whole, the lot, the whole lot, at the lot celek - whole, unit, all, complex, total, totality příslovce zcela - completely, fully, entirely, quite, wholly, all úplně completely, wholly, entirely, quite, all, altogether velmi - very, extremely, greatly, much, most, all docela - quite, fairly, completely, all, throughout


https://www.duolingo.com/profile/Ladab2
  • 1653

proc ne says?


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Jak je cela veta? SAY se poji s jinym slovosledem/predlozkou. She says everything to me.

ale 'she says me everything' v zadnem pripade nejde

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.