1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Další jazyky pro české mluvčí?

https://www.duolingo.com/profile/zofinkab

Další jazyky pro české mluvčí?

Ahoj, budou nějaké další jazyky kromě angličtiny pro české mluvčí? Chtěla bych začít s francouzštinou, ale ještě tam není. Děkuju :) zofinkab

September 13, 2015

4 komentáře


https://www.duolingo.com/profile/dallingerp

Ahoj. Časem snad nějaké další jazyky budou, ale rozhodně to nebude nikdy brzo, určitě ne dříve než tak za rok. Proces funguje tak, že se nejprve musí najít pracovní team (pro cs->en je to 7 lidí). Členové teamu by měli plynně hovořit oběma jazyky. Dále se čeká na souhlas Duolingo teamu. Je omezený maximální počet souběžně vytvářených kurzů, v tomto okamžiku 25 kurzů ve verzi alfa. Následuje vlastní výroba kurzu - trvá několik měsíců napsat ty tisíce různých vět. Teprve potom přejde kurz do stadia beta, kdy je přístupný veřejnosti. V tomto momentě je vyvíjen pouze reverzní kurs angličtiny (čeština pro anglicky mluvící)

Pokud jde o francouzštinu, můžete zkusit jak Vám vyhovuje tzv. "laddering". Až dosáhnete nějaké rozumné úrovně v angličtině, začněte kurz franzouzština pro anglické mluvčí. Slova ve všech kurzech jsou přibližně srovnatelná, takže se úplně neztratíte, a navíc tak trénujete oba jazyky. Z toho důvodu se úmyslně učím francouzsky z němčiny, i když anglicky mluvím lépe.


https://www.duolingo.com/profile/Vitek60

Existuje, prosím, španělština pro české mluvčí? Alespoň v betaverzi? Případně anglická a ne americká angličtina.. (když už americká angličtina některé anglické výrazy neakceptuje)


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Neexistuje žádný další český kurz.

A mě by hrozně zajímalo, které britské výrazy vám to tu údajně neakceptuje :-) A ne, separátní kurz britské angličtiny opravdu nikdy nebude - britské spisovné výrazy tu (podle mého názoru) uznávané téměř vždy jsou a pokud ne, tak k tomu slouží tlačítko "Ohlásit problém", viz https://www.duolingo.com/comment/7117296 a už uznávané budou.


https://www.duolingo.com/profile/jgstcd

Vetsinou kdyz nekdo stezuje na nepritomnost "britskeho" vyrazu jde ve skutecnosti o ceskem. Ne vzdy, samozrejme. Pokud opravdu chybi nekde britsky vyraz chceme o tom vedet, ale doporucuji nejdriv overit, treba pomoci googlu, ze patri skutecne do soucasne britske anglictiny.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.