https://www.duolingo.com/zzehraa

Herkesin fikrini alayım :)

Herkesin İngilizce!sini geliştirmeye yönelik farklı farklı yöntemleri var herkes İngilizce'sini nasıl geliştiriyor, ne yöntemler kullanıyor ve hangi sitelerden yararlanıyor birbirimize yardımcı olalım farklı yöntemler öğrenebiliriz fikirlerimizi paylaşarak.

3 yıl önce

22 Yorum


https://www.duolingo.com/Vologirl-chan

Aslinda bakarsan gramer bilmeye falan hic gerek yok . Ise bebek gibi bakman lazim . Bebekler onceleri sacma sapan sesler cikartirlar , fakat cevrelerinden dinledikleri seslerle mantiklari olusmaya baslar ve anadili olarak ogrenirler . Sen de bol bol Ingilizce sesli video ve metinlere bakman lazim . Cidden ise yariyo . Ipi birak , gonlun ne derse ona gore ogren :) Bende ise yaradi , gramer bildigim falan yok , ama intermediate seviyesinde konusuyorum (tabi 4 sene oldu ogrenmeye baslayali , orasi ayri konu XD) Japonca'yi ayni yontemle ogrendim :) Bebek adimlari ! Unutma ! ;) Kolay gelsin :D

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/zzehraa

haklısınız teşekkürler :))

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/Vologirl-chan

Rica ederiz :)

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/zzehraa

ben de kart yapıyorum bir yüzüne ingilizce bir yüzüne türkçe yazıyorum her gün 50 kelime ezberliyorum ve her yanlış yaptığımda başa tekrar dönüyorum kendime ceza verince başa dönmemek için iyi ezberliyorum haa bir de bu site çok iyi bakın hepiniz = http://esl-bits.net/ESL.English.Learning.Audiobooks/The.Green.Mile/P1/01/default.html

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/Gmgucoglu

Cevap için teşekkürler. Bu mantık doğru bir mantık ama bunun uygulamasını yaparken, izlediğimiz videolarda kendimizi zorlayıp anlamaya mı çalışmalıyız yoksa kendimizi tamamen akışa bırakıp hiç anlamaya çalışmadan gördüğümüz şeyleri izleyerek öğrenebilir miyiz? Yani bilinçaltı olarak ister istemez öğrenir miyiz?

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/Vologirl-chan

Rica ederim . Her ikisi de olur , ama bence anlamaya calisin derim . Gercekten de ise yariyor cunku . altyazisiz dublajsiz daliverin , bakin nasil da Ingiliz oluyorsunuz gorun :D O kadar sure o dile maruz kaldiktan sonra ilk soyleyeceginiz kelime asiri buyuk olasilikla istemeseniz de Ingilizce olacaktir . Bir de ogrenirken olabildigince zevk alin bundan . Bir dilin ogrenmesi suresini de kafaya takmayin eger takiyorsaniz , herhangi bir dili bir haftada da ogrenirsiniz , bir ayda da , bir yilda da :D Tekrar kolay gelsin diyelim ;)

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/Sinem.Duo

Vologirl-chan a katılıyorum. Kendinizi akışa bırakabilirsiniz. Ayrıca seviyenize göre hem dinleyip bir yandan da altyazı görmeniz writing açısından yardımcı olur. Tabii burada çeviri kalitesi de önemli.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/Gmgucoglu

İkinize de benden lingot :) Teşekkürler

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/littlebunnyy

bu dediğin ingiltereye gitmekle aynı direkt yurt dışına çıkın desen iyiydi.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/izmitli75

İngilizce alt yazı ile pratik yapmak isteyen herkese voscreen sitesini tavsiye ederim.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/DoaKargn

Benim yöntemim bana göre çok klasik ama bir yandan da çok mükemmel. Bir kere okuldan veya kurstan geldikten sonra o konuyla ilgili en az 2 test çözmelisiniz. Aynı zamanda tekrarınızı yapın. Bir de kelime ezberi yaparken elinize bir kağıt kalem alın ve ezberlediğiniz kelimeleri yazın. Her yanlışınızda başa dönün. Bir şeyler izlediğinizde imkanınız varsa İngilizce izleyin. Türkçesini de bir kağıda yazın sonra da internetten araştırıp doğruluğunu kontrol edin. Kolaydan zora doğru seviyenizi artırın. İngilizce kitaplar okuyup çevirin. Yine internetten araştırıp doğruluğunu kontrol edin. Benden bu kadar. Gerçekten işe yarıyor. Başlarda zorlanabilirsiniz ama pes etmek yok. DO NOT GİVE UP...

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/littlebunnyy

*NEVER GİVE UP

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/WatashiWaNagisa

Ben bir dilin en iyi duyma ve okuma yoluyla öğrenildiğini düşünüyorum, bence bir dili öğrenmek istiyorsanız o dilde bol bol kitap/metin okumalı, müzik dinlemeli ve alt yazılı diziler/videolar izlemelisiniz (tabii dili iyice kavradığınızı düşündükten sonra alt yazısız izlemeye başlayın ki ne kadar öğrenmişsiniz bunu fark edin). Eee tabi bunun yanında birazcık da gramer bilgisi ve kelime ezberi lazım :)

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/zzehraa

saolun fikirleri paylaşmaya devam farklı güzel fikirler ortaya çıkıyor voscreen güzelmiş :)

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/BerilKrctpe

interpals sitesinden yabancı insanlarla konuşarak geliştirmeye çalışıyorum :)

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/Bahar802

Aslında bir şey öğrenirken veya yaparken benim için bundan zevk almak veya bundan zevk alacak bir şekilde yollar bulmak benim için en iyi yöntem. Başarısızlığımda dahi daha fazla yapma isteği doğuyor içimde. Ama başarıyı tattığımızda ki o an ki mutluluk her şeye değer.işaallah hepimiz bu mutluluğu tadarız.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/MAysarOngel

her şey'den önce 'alıyım' değil 'alayım'. sonrasın da ise; kelime dağarcığını geliştirmeye yönelik siteleri kullan. burada akıl'da kalıcılık önemli, bu yüzden görsel destekli ve sesli anlatımı bulunan siteleri tercih et; https://babadum.com/ gibi.

görüntü ve ses önemli. kas hafızasını kullan; dinle, oku, yaz, konuş, öğrendiğin yeni bir bilgiyi olabildiğince çok yönlü olarak kaydet zihnine. tek yönlü öğrenme, sıkıntı yaşarsın.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/zzehraa

düzelttim.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/hey1231

google transtle ve duolingo

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/nisakaynar

yabancı dizi film ve müziklerin yararı var. bilmediğimiz kelimeler için sözlük kurcalamak bunları rekli kağıtlara yazıp duvara asmak çok yardımcı oluyor

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/YasinEniss

ben konu soruçözme ezberleme bu temeller iyi dir diye üşünüyorum . tabikide ALLAH en iyyisini bilir .

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/zzehraa

hepinize teşekkür ederim fikir paylaşımına devammmmm :))

3 yıl önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.