"Thedoubt"

Překlad:Ta pochybnost

před 3 roky

8 komentářů


https://www.duolingo.com/M4L16

nešla by nejistota?

před 3 roky

https://www.duolingo.com/nueby
nueby
Mod
  • 25
  • 24

Přidáno.

před 3 roky

https://www.duolingo.com/MartinLang19

Hm, je vůbec v češtině slovo "pochyba" reálně použitelné? :) To spíš ta nejistota. Proto nerozumím proč je pochyba "správně".

před 2 roky

https://www.duolingo.com/LucinkaPalacinka

Asi to bude správne, už len z vety "Není pochyb" - ak by bolo slovo pochyb nespisovné, bolo by tam "Není pochybností" :)

před 1 rokem

https://www.duolingo.com/Honza47643

To není dobré vysvětlení - není pochyb, jako není ryb (například), pro váš příklad by ta věta musel znít "není pochyby" :-). Slovo pochyba sice existuje, nicméně se v podstatě nepoužívá a je to myslím silně nestandardní tvar. I ÚJČ uvádí, že slovo se používá většinou v množném čísle. A já jsem toto slovo za již mnoho desítek let života viděl poprvé až tady. http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=pochyby

před 1 rokem

https://www.duolingo.com/nueby
nueby
Mod
  • 25
  • 24

Silně nestandardní tvar by ale neměl být uveden ve zmíněné příručce vůbec, nebo by měl být označen jako nespisovný. Hlavní překlad to není. Než nám Duo dovolí některé vedlejší překlady označit jako pochybné, můžeme to jen úplně vymazat, ale to zase nechceme.

před 1 rokem

https://www.duolingo.com/Honza47643

Jestli to je, nebo není hlavní překlad, to samozřejmě netuším. Mně to tímto překladem opravilo. :-) Nicméně i v té příručce je psáno, že se většinou používá v množném čísle. Nevěřím, že jste někdy slyšel větu "nemám pochybu". :-)

před 1 rokem

https://www.duolingo.com/nueby
nueby
Mod
  • 25
  • 24

"Užívá se zpravidla v množném čísle" neznamená totéž co "je nespisovné v jednotném čísle". Proto naše rozhodnutí. Vedlejšími a hlavními překlady vás dále zatěžovat nebudu, je to spíš vnitřní záležitost. Musíte ale nechat celková rozhodnutí na nás. Je mi jasné, že všem uživatelům nevyhovíme. Zvláště pak těm, kteří chtějí, abychom trestali použití slova bez jakéhokoli kontextu jinými uživateli.

před 1 rokem
Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.