1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "Já mám milion přátel."

"Já mám milion přátel."

Překlad:I have a million friends.

September 27, 2015

7 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/pajda2

Nerozumím neurčitému členu před číslovkou.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Takova anglicka zaludnost. Ackoliv je tech pratel milion, tak je to milion jeden. A jako jednotne cislo ma pred sebou neurcity clen. Kdybyste mel pratel milionu vice, tak by tam bylo "I have millions of friends". Stejne tak to plati o stu. "I have a hundred dogs" Nebo o tisici.


https://www.duolingo.com/profile/pajda2

Děkuji za odpověď, zkusím se zeptat v kurzu, proč nás učí číslovky bez členů a to včetně toho, že milióny nebo stovky a tisíce nemají na konci s.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

cislovky krome jednoho sta, jednoho tisice a jednoho milionu (vetsi se bezne nepouzivaji) nemaji clen. A i u tech pripadu s jednim stem je tam clen pouze, pokud tam neni slovo 'jedno'.

Takze videt cislovku se clenem je relativne vzacna.

Mnozne cislo se uziva treba ve spojeni "There are thousands and thousands of people there" - Jsou tam tisice a tisice lidi. Ale "There are two thousand people there" - Jsou tam dva tisice lidi.


https://www.duolingo.com/profile/PetrMalek2

proč nelze napsat "I have a million OF friends", když kacenka v této diskuzi píše u více milionů: "I have millions OF friends". Je to jenom chyba duolinga nebo něco jiného? Že by se v jednotném čísle nepoužívalo OF?!? Děkuji.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Ano. Zrovna vcera mel nekdo podobny dotaz a ja tu presnou gramatickou poucku neznam, ale byl to ten samy pripad. V jednotnem cisle to OF zni desne divne. Ja myslim, ze v tom jednotnem to nutne gramaticky spatne neni, ale je to ten pripad, kdy to nikdo nerekne.


https://www.duolingo.com/profile/Miloslav598615

A proč tedy v sedmé předchozí větě neurčitý člen není ??? I have million friends.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.