"My jsme o něm předtím mluvili."

Překlad:We spoke about him before.

September 29, 2015

11 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/Svetlonos

Proč tam chybí have a není spoken, když je to předpřítomný čas tuďíž PAST PARTICIPLE DĚKUJI


https://www.duolingo.com/profile/jgstcd

To neni predpritomny cas.


https://www.duolingo.com/profile/Svetlonos

Aha takže normálně minulý. Myslel jsem, že jeto vše předpřítomný čas,když jsou nato cvičení.? Má neznalost. Moc děkuji za váš čas a info


https://www.duolingo.com/profile/jgstcd

Nazvy lekce se musi nekdy brat s rezervou, protoze

  • Duo vybira vety i z jinych lekci, pokud clovek uz udajne zna vsechna slova v nich.
  • Nazvy lekci popisuji spis slova v nich nez vety. Casto maji slova vice vyznamu, z nichz jenom jeden odpovida nazvu lekci, ale vety uci i dalsi vyznamy, aby uzivatele o nich dozvedel.
  • Gramaticky zamirene lekce uci nejenom jak vytvorit ten tvar, ale kdy ho pouzit, vcetne kdy radsi pouzit jiny tvar.

Tady je to nejspis treti z tech moznosti, ale na ceskyho uzivatele to moc nefunguje, protoze cestina ma jenom jeden minuly cas a kazdy pokus se naucit anglicke minule casy skrz preklady do cestiny proto driv nebo pozdeji zkrachuje.


https://www.duolingo.com/profile/Svetlonos

Moc děkuji za doplňující informace. Budu brát lekce s rezervou, ale jinak lekce zatím celkem seděli. Rozumím budu si na to dávat větší pozor.


https://www.duolingo.com/profile/Vlcek1942

Dá se odněkud / z něčeho pochopit, resp. je někde vysvětleno, kdy se používá předpřítomný čas a kdy minulý a proč? Já to stále nějak nedokáži pochopit. Děkuji.


https://www.duolingo.com/profile/dusanj

Možný překlad je dle mého i We have spoken about him before. Jednak přijato jako správný překlad a jednak může mít (podle kontextu) souvislost s přítomností...


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Ono zde ale prave to slovo 'before' vylouci pomerne razne moznost kontextu s pritomnosti, protoze to jasne zasadi do minulosti.


https://www.duolingo.com/profile/Jirka594359

Vaše odpověď je Totálně mimo mísu. V tomto úkolu máme přeložit českou větu do Aj bez nabizených slov ,tak podle čeho máme poznat že tam chcete prostý minulý čas s použitím Before když se jedná o lekci na procvičování předpřítomného času? Klidně mně opět smažte.


https://www.duolingo.com/profile/Johana84594

Už před čtyřmi roky to vysvětlil jgstcd. A je to tu stále, takže stačí číst. Když se budete ptát na to, co už bylo zodpovězeno, tak docílíte jedině toho, že nikdo už na nic odpovídat nebude, protože to evidentně nemá cenu.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.