https://www.duolingo.com/hemsin

ihtiyacı olana öğrenmeye yardımcı olabilecek siteler

Arkadaşlar merhaba, öncelikle açılan konulara baktığımda çok güzel ve seviyeli bir ortam olduğunu fark ettim ve çok güzel katkılar ile yararlı paylaşımlar yapılmış. Bende ihtiyaca göre yararlı olacağına inandığım bir kaç site linki paylaşmak istiyorum. umarım yararlı olur. sizden de öneriler olursa daha da güzel olacaktır inşallah. Herkese Başarılar :) 1) http://www.rong-chang.com/easyread/index.html 2) http://www.engvid.com/ 3) http://www.voscreen.com/ (Buradan giriş yapıp kısa film sahneleriyle çok güzel ingilizce geliştirileblir. benim en sevdiğim:) ) 4) http://freerice.com/#/english-vocabulary/1383 5) http://learnenglish.britishcouncil.org/en/ 6) http://www.bbc.co.uk/learningenglish/ 7) http://deepenglish.com/2015/01/idiom-falling-in-love/ (buradan ingilizce metinleri istenilen hızda sesli dinleyip takip edebilirsiniz) 8) http://www.cambridge.org/interchangearcade/

3 yıl önce

26 Yorum


https://www.duolingo.com/Y4K4M0Z
 • 20
 • 12
 • 5

Paylaşım için teşekkürler. ;)

Aslında ayrı bir başlıkta bende tecrübe ettiğim faydalı siteleri paylaşmak istiyordum. Bu başlığın altında da bulunsa zararı olmaz yine faydası olur diyerekten bizzat denediğim,tecrübe ettiğim ve faydasını gördüğüm siteleri paylaşmak isterim.

Benim düzenli faydalandığım site "www.memrise.com". Kelime dağarcığını genişletmek isteyen arkadaşlara faydalı olur diye düşünüyorum.

Yazın, hem bana katkısı olan hem de tercüme yaparak katkı yaptığım site "www.tatoeba.org" . Cümle sözlük mantığında tasarlanmış bir site. Sözcüklerin cümle içerisindeki kullanımını görmenize ve göstermenize imkan sunan faydalı bir site.

Görselliğin günümüzde giderek ön plana çıktığı şu zamanlarda ilüstrasyonlarla kelime öğrenme katkısı sunan "www.babadum.com" . İngilizcede başlangıç ve orta seviyedekilere tavsiye ederim. Not:İngilizce harici diğer 13 dilde de 1500 kelime öğrenme imkanı sunuyor.

Türkçe İngilizce gramer konu anlatım kaynağı arayanlara "http://www.dersimizingilizce.com/gramer-grammer-ingilizce-gramer.html" sitesini tavsiye ederim. Verdiğim bağlantı gramer konu anlatımı. Diğer bölümleri de faydalı olabilir.

Ve "www.etkilipratikingilizce.com". Bu arkadaşı yani Burak'ı çok destekliyorum. Reklamsız ve iyi tasarımlı sitesiyle insanlara faydalı olmaya çalışan bu arkadaş gerçekten desteklenmeli. Düzenli takip etmeye çalışıyorum. Tavsiye ederim.

Şu anda internet ortamında çokça İngilizce çalışma kaynak sitesi var. Fakat hepsi etkili ve kaliteli değil. Kaliteli olanların bir çoğuda ücretli. Kendi düşüncem, yukarıdaki sitelerin çok kaliteli olduğu. Ücretsiz ve etkili faydalanabilirsiniz.

İnşaAllah sizlere faydası dokunur. :)

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/RanaYalcinkaya

etkilipratikingilizce: bilmediğim bir çok şeyi bu site sayesinde öğrendim. Siteye girip abone formunu doldurursanız, Burak adlı kişi (sitenin yöneticisi) her Salı kendi tecrübelerini paylaştığı e-mailler atıyor ve bunun dışında araştırdığı konularla ilgili, akademik araştırmalarla ilgili bilgiler paylaşıyor yanlış bilinen bir çok şeyi aydınlatıyor, ben çok faydasını gördüm ben de herkese tavsiye ederim

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/Y4K4M0Z
 • 20
 • 12
 • 5

Açıklama için teşekkürler. Ayrıca Burak gördüğüm ve tanıdığım kadarıyla samimi ve yardımsever bir insan. E-mail yoluyla, İngilizceyi ana dili seviyesinde konuşan birine merak ettiklerinizi sorabilir, danışabilirsiniz.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/RanaYalcinkaya

rica ederim

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/mburak07

www.babadum .com. gerçekten güzelmiş.Yeni kelimeler öğrenmek için güzel bir site.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/hemsin

Ellerine sağlık, çok çok güzel paylaşımlar yapmısın

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/Y4K4M0Z
 • 20
 • 12
 • 5

Rica ederim. :) Faydalı olduysa ne mutlu.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/hemsin

Bir öneride daha bulunayım, Temel İngilizce'de eksiği olan ve kurslara hem para vermek istemeyen hemde zaman bulamayan arkadaşlara ÖZKAN ÇELEN hocanın sınıf ortamında verdiği dersleri çekmiş olduğu videoları içeren siteyi tavsiye ederim. çok samimi ve faydalı olmaya çalışan bir hoca. Kendisinin söylediği gibi: "Faydalı bilgisini paylaşmayan insan ile ekmeğini paylaşmayan insan arasında bir fark göremiyorum" http://www.ozkancelen.com/sitebuilder/page1.aspx

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/ebleme

http://www.voscreen.com/ a bayıldım. Gerçekten eğlenceli. Kahkahalarla izliyorum her videoyu :) Kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu siteyi bulmama yardımcı olduğunuz için teşekkürler

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/hemsin

Faydalı Olduysam ne Mutlu bana:) başarılar dilerim

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/ppoingdara

Merhaba, paylaştığınız linkler için öncelikle çok teşekkür ederim. İngilizce dışında farklı diller içinde önerebileceğiniz siteler var mı acaba? Duolingo içerisinde diğer yabancı diller grubuna bir göz attım fakat aklımda olan dillerden birisine rastlayamadım. Eğer bildiğiniz, duyduğunuz ya da kayıtlı olduğunuz başka bir dil sitesi varsa paylaşır mısınız acaba? Şimdiden çok teşekkür ederim.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/Y4K4M0Z
 • 20
 • 12
 • 5

"http://www.rosettastone.eu/" ile bir çok dil öğrenebilirsin. Oldukça kaliteli ve uluslararası camiada kendini ispatlamış bir sistem. Ve bu kalitedeki bir sistem de ücretli.

"https://www.busuu.com/tr/" ile de bir çok dil öğrenme imkanınız var. İngilizce dersler ücretsiz fakat kısa sınavların bazıları ücretli. Android uygulaması bulunmakta. O uygulamadan ara ara faydalanıyorum. Fakat diğer dilleri öğrenmek için premium üyelik almalısınız.

"https://www.yabla.com/" u yakın zamanda keşfettim. Birkaç deneme videosunu izleyip deneyebilirsiniz. İngilizce harici diğer diller ile de bu videolu sistemden faydalanabiliyorsunuz diye gördüm. Ücret ödeyerek tüm videoları açabiliyorsunuz.

İnşaAllah faydalı olur. Kolay gelsin. ;)

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/ppoingdara

Cevabınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Sitelere biraz göz attım ve işime yarayacak olanlardan bulduğuma oldukça sevindim. Tekrar teşekkür ederim.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/Y4K4M0Z
 • 20
 • 12
 • 5

Rica ederim.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/RanaYalcinkaya

bir ara http://livemocha.com/ adlı siteyi kullanmıştım,ben beğenmiştim hem de tamamen ücretsiz belki aradığın dilleri burada bulabilirsin...

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/hemsin

maalesef şimdilik İngilizce üzerine yoğunlaşmam gerektiği için diğer dillere zaman ayıramıyorum. Diğer arkadaşlardan site önerisinde bulunan olur inşallah:(

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/mburak07

ppoingdara hangi dilleri arıyorsun? :)

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/bjkumut06

Arkadaşlar https://learn.livemocha.com kendinize parthner buluyosunuz speaking geliştirmek isterseniz uğrayın ben 3, 4 yabancı arkadas buldum ve düzenli olarak konuşuyoruz

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/MCihat

paylaşım için teşekkür ederim http://www.voscreen.com/ bu site gerçekten çok hoşuma gitti :)) eğlenerek öğrenmek böyle birşey sanırım

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/hemsin

açılışta bende de çok yavaş, işletim sistemiyle alakalı sanırım ama açıldıktan sonra idare eder. 8. site beklemeye değecek kadar çok güzel ve yararlı bence. alıştırma yapmak isteyenlere faydalı olur diye düşündüm

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/RanaYalcinkaya

3 ve 7 favorim. şimdilik bunlarla alıştırma yapıyorum sıkılırsam başka sitelere açılacağım...

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/caglar.ylmz

teşekürler

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/OgedayEge

wespeke.com gibi başka bir site bilen var mı? wespeke düzgün çalışmıyor.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/tyazar1

teşekkürler

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/duyduduyacak

teşekkürler :)

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/TugcisTugcis14

Ben ispanyolca öğrenmek istiyordum bu siteye nasıl geldim anlamadım bildiğiniz kayıt olmak gerekn ispanyolca sitesi var mı?

3 yıl önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.