"I have a great deal of respect for you."

Překlad:Mám pro tebe hodně respektu.

October 14, 2015

9 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/tata119

A co treba takto? "Mam k tobe velky respekt." Mozna to neni uplny ideal to ale veta "mam pro tebe hodne respektu" take neni. :-)


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Mame tam 346 variant a 'k' je mezi nimi


https://www.duolingo.com/profile/LucieManak

mám z tebe velký respekt - to jde též, ne? "Mám pro tebe hodně respektu", jak je zde uvedeno, mi naopak moc české nepřijde, spíše otrocký překlad...


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Ale mam z tebe velky respect a mam pro tebe hodne respektu mi prijde jako dve ruzne vety. Mam pro tebe hodne respektu znamena, ze si te vazim a obdivuji. Mam z tebe respect znamena, ze se dotycneho spise obavam a ne nutne si jej vazim.


https://www.duolingo.com/profile/eznkovRena

vsechny ty otrocke preklady - vas i diskuzni - bych asi nikdy nikomu nerekla. spis by rekla : Hodně / velmi / tě respektuji - coz mi take bylo, k me radosti, uznano.


https://www.duolingo.com/profile/jenda48

Ano, lze to, je dobré případně uvést, že tento překlad je přijímán. Jen bych chtěl podotknout, že z mé praxe a jednání v komisích, státních kontrolních úřadů včetně zahraničních, by toto vaše vyjádření bylo příliš familiéní. Takže konec konců vždy záleží kdo kdy a kde co chce říct a překládá. Takže dle mého názoru nejde ohledání jediného hlavního překladu, nýbrž o rozšíření počtu přijímaných českých překladů, které se česky používají. A v tom s vámi souhlasím, byť jsem vámi uvedený překlad nikdy nepoužil. Mezi mými, vskutku blízkými přáteli, se ve slovníku vyjádření vzájemného vztahu slovo respekt nikdy nepoužilo. Pouze v oficiálních kontaktech a jednáních, byť relativně tvrdých.


https://www.duolingo.com/profile/PetrosKaba

Bohužel jediné místo, kde se to používá je Duolingo. Tohle přece nikdo v dnešní době neřekne.


https://www.duolingo.com/profile/ladavala

A co třeba zde: https://1url.cz/JKgIz a podívejte se i na jednotlivé knížky.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.