1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "My parents want to walk."

https://www.duolingo.com/profile/Vlcek1942

"My parents want to walk."

October 21, 2015

8 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/Vlcek1942

Mám prosbu: Je možné u těchto typů/druhů zkušebních textů napsat, po potvrzení jedné z možností, překlad dané věty? Děkuji.


https://www.duolingo.com/profile/MarquiseDeBat

Jaksi takle v diskuzi nevidíme, co za typ cvičení jste měl. Nemohl byste otázku trochu detailněji popsat?


https://www.duolingo.com/profile/Vlcek1942

Mohl. Jsou zde psané anglické věty s okénkem pro správné doplnění slovesa = rozklikávací okénka (slovesa ve správném tvaru), většinou ve smyslu love/loves, like/likes, work/works a pod. Člověk má vybrat správný tvar slovesa ve větě. Když vybere jednu ze dvou možností a potvrdí odpověď, ukáže se, jestli odpověděl správně nebo ne, ale neukáže se český překlad věty. A já (hovořím pouze a jen za sebe) u některých složitějších vět, nechápu význam věty, chybí mi překlad. Snad jsem to vysvětlil srozumitelně.


https://www.duolingo.com/profile/MarquiseDeBat

Jo, tohle chápu. Zřejmě by ty překlady byly užitečné, ovšem to je věc, kterou může vyřešit pouze někdo, kdo duo programuje. V inkubátoru jsou tyto věty vytvářeny jako deriváty vět na klasický překlad, takže by mě samotnou zajímalo, proč nejsou v diskusi v záhlaví... Za těchto okolností můžete buď napsat do diskuse u obzvlášť palčivých vět, počkat, až vám naskočí jinde nebo sáhnout po slovníku/překladači...


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Náš tým ze 14 vět, které v dovednosti Infinitiv celkově jsou k dispozici pro sloveso WALK, vybral jiné tři věty pro překladová cvičení. Věta se ale z nějakého důvodu přesto objevila jako cvičení na výběr tvaru slova. Já jsem teď toto cvičení (doufejme) zablokoval.

Věta je to poněkud ošidná, a nedivím se, že ji nikdo nevybral. Nejpravděpodobnější význam věty je MOJI RODIČE CHTĚJÍ JÍT PĚŠKY. Další možnosti jsou, že postrádají schopnost chůze a chtějí jí nabýt (...CHTĚJÍ CHODIT) nebo chtějí opustit nějakou situaci, totéž co WALK OUT (...ODEJÍT).


https://www.duolingo.com/profile/Vlcek1942

Mně nešlo o tuto konkrétní větu, nebo procvičování infinitivu. Já to myslím napříč celým Duolingem, ve všech lekcích. Správně to pochopila "MarquiseDeBat". Ale nevím, jestli to někdo z týmu moderátorů může změnit nebo aspoň nahlásit tomu, kdo tento program vytvořil. Děkuji.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Vůbec by nemělo být záhadou, proč chybí v záhlaví věty český překlad, když pro ni nebyl žádný zadán, a to za souvislostí, které jsem se (zřejmě neúspěšně) snažil vysvětlit. Mělo by být zcela jasné, že bez zadání českého překladu jeho nezobrazení nelze vyřešit ani pro jednu větu, natož napříč celým Duem. Jsem ovšem rád, že vám pomohla odpověď kolegyně, a doufejme, že jí pomohla ta moje vyřešit záhadu :-)


https://www.duolingo.com/profile/Vlcek1942

Nějak si nerozumíme. Objeví se anglický text a objeví se v něm rozklikávací okénko, kde jsou dvě možnosti, které se mají doplnit v dané větě. Jen jedna z možností je správná. Po označení a kliknutí na tlačítko pokračovat se buď potvrdí nebo nepotvrdí správná odpověď, ale neukáže se již, jaký byl český překlad věty (v některých případech). Na počátku jsem se ptal, mohl-li by se, po odpovědi, objevit český překlad anglické věty.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.