"The period"

Překlad:Doba

October 22, 2015

20 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/Jenda-48

Perioda je odborný pojem, který označuje časový (nejen) interval pro pravidelně se opakující děj. Proto mohou být jeho přenesené překladové významy být i menstruace, třetina (hrací), dějinné periody atd. Většina si možná i vybaví, že například funkce sin(x) má periodu, tedy opakování o velikosti 2pí a časová délka periody má označení "T". Jinak v Česku jsou populární periody dějinné, roky 1938, 1948, 1958, 1968, 1988-89, ....čili perioda desetiletí.


https://www.duolingo.com/profile/Lada482008

..a proč ne "časový úsek" ?


https://www.duolingo.com/profile/Jenda-48

V pojmu "časový úsek" vnímáte charakteristickou vlastnost opakování? Já tedy v žádném případě.Časový úsek je příliš obecný a podíváte-li se co se pod pojmem perioda rozumí, tak asi dojdete přece jen k závěru, že perioda má přece jen podstatně jiný definiční obor, zejména charakteristiku opakování něčeho, to časový úsek určitě nemá, ten má vlastnost nespecifikovaného výběru, který by měl být dalším popisem upřesněn.


https://www.duolingo.com/profile/jezikaca1

hm. ale požadované: doba, mi to opakování nějak nepředhazuje.


https://www.duolingo.com/profile/BlueClotty

Neznamená "The period" spíš menstruace než doba?


https://www.duolingo.com/profile/widle

A taky tečka (za větou). Těch významů, které kurz přijímá jako správné, je spousta, ale dovolila bych si tipovat, že původní význam je ten týkající se doby, zbytek se od toho odvodil později.


https://www.duolingo.com/profile/jgstcd

Zakladni vyznam je "doba". Menstruace je sice mozna interpretace, ale dost podivna kvuli urcitemu clenu. Kdy chce clovek mluvit o konkretni menstruaci a zaroven utajit ci to je? Privlastnovani ma totiz prednost pred cleny v anglictine.


https://www.duolingo.com/profile/jardaklide

Uznalo mě to odpověď perioda, což je vlastně dnes v češtině již taky synonymum pro doba.


https://www.duolingo.com/profile/Vojta00sedm

Perioda je pořad se opakující děj. Perioda jako menstruce splňuje tuto podmíbku a dá se tedy říct, že perioda je z jistého úhlu slovo nadřazené k menstruaci.


https://www.duolingo.com/profile/mnauprsk

období to nebere


https://www.duolingo.com/profile/widle

Ale mělo by. V systému to je.


https://www.duolingo.com/profile/Hrusa62

Mně to uznalo i "třetina" myšleno jako hokejová třetina


https://www.duolingo.com/profile/MikyDC

Malem jsem nechal na tomto slovu dusi. Prosim o opravu. Jinde nemam problem a tady mi to pravidelne nechce uznat i kdyz vyslovuji naprosto presne podle napovedy. Do toho mi nesla ukoncit lekce takze neslo nedokoncit bez uznani vyslovnosti. Boze o 20 let zivota mene. Dekuji...


https://www.duolingo.com/profile/jardaklide

Taky jsem to zažil a jediné řešení bylo vypnout na danou lekci mikrofon, bez toho bych asi nedokončil. Nicméně jsem si všiml, že někdy stačí jen trochu odstoupit od tabletu či pc. používám oboje a mám schváleno, ale ne vždy to pomůže.


https://www.duolingo.com/profile/widle

Na tohle bohužel nemáme žádný vliv. Rozpoznání závisí na kvalitě mikrofonu a dalších věcech a ve spoustě případů je to spíš pro zlost. Pokud to bude zlobit dlouhodobě, tak doporučuju v nastavení vypnout.


https://www.duolingo.com/profile/MikyDC

Děkuji za rychlou odezvu. Jedná se pouze o tento případ. Ve spoustě dalších není problém. Nebylo by možné kontaktovat vývojáře a sjednat kontrolu? Program musí správnost posuzovat podle vzoru, který je pravděpodobně chybný. Pokud to není možné opravit, či je problém opravdu u mě, budu se raději této lekci vyhýbat. Děkuji


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Vývojáři sídlí v Americe a kdyby brali zřetel na přání tady našeho malého českého týmu, tak bychom je už dávno zaúkolovali spoustou jiných věcí. Takže nezbývá než se s drobnými nedostatky smířit a brát to jako cenu za to, že to je zdarma.

Takže mikrofon klidně i nadále používejte, ale musíte počítat s tím, že občas bude poruchový.


https://www.duolingo.com/profile/David.Jaros

Nemůžou tam dávat věci které jsme ještě neprobírali! Pak nevím co tam mám dát!


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

cely kurz je postaven tak, ze dostavate slova, ktera jste jeste nikdy nevidel. Jinak to, v tomto kurzu, ani nejde.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.