1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Nová záložka "Slova"

https://www.duolingo.com/profile/HopCZ

Nová záložka "Slova"

Díky za novinku v podobě možnosti procvičování slovíček. Jste úžasní :)

October 22, 2015

33 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/HopCZ

Tuto funkcionalitu bych ocenil zejména v mobilní aplikaci, kde mi procvičování slovíček pomocí "otáčení karet" chybí. Byla by to úžasná možnost využití volných chvilek k procvičování slovíček např. v dopravních prostředcích :)


https://www.duolingo.com/profile/jardanovk

Na procvičování slovíček je výborné memrise, kde je dostupná duolingo kolekce slovíček. Postupoval jsem tak, že jsem masivně šrotil na memrise slovíčka do duolinga a tady pak klidně přeskakoval lekce. And benefit for you:

Na memrise je slovíček cca 1600 (včetně některých vět) oproti tomu tady na těch kartičkách jich je cca 1300 a některá jsou zdvojená (uvedena jako další slovní druh). Edit:28.10.2015 počet slovíček se zvýšil na 1403....and 7.11.2015 už je jich 1633. Edit 17.11.2015...1701 and 1742 dnes 29.11.2015...ale počet asi záleží na tom jak daleko člověk je a kolik toho již procvičil....


https://www.duolingo.com/profile/jardanovk

zaplať pán bůh za ty dary!!! :-)


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Zatim to je jenom jako AB test, nemaji to vsichni uzivatele. Me by spis zajimalo, ci za tim byla nejaka snaha nasich prekladatelu a nebo jsou vydanim stejne prekvapeni jako my vsichni ostatni :-)


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Koukam, jak tele na novy vrata.


https://www.duolingo.com/profile/jgstcd

Ja o tom ctu poprve tady.


https://www.duolingo.com/profile/Czechoperafan

Měla jsem "Slova", dnes ale z lišty zmizela. Zřejmě se posouváme z testovací verze dál? S češtinou jakožto flexivním jazykem bude problém (slovíčka nebyla v nominativu, resp. v infinitivním tvaru) a bude to vyžadovat spoustu práce... Co by ale možná mohlo být jednodušší, a přitom velmi přínosné - zvýšit podíl cvičení s mikrofonem. V jedné zkušební baterii (zhruba 20 vět) je mikrofon použit sotva čtvrtinově, což je pro efektivní výuku konverzace málo. Nešlo by to nějak vyřešit? Bylo by to báječné... Díky všem za práci i čas!


https://www.duolingo.com/profile/HopCZ

Dále mi není jasné, proč je v informacích uvedeno "Stále obtížné" u úplné síly indikátoru (řada: Stále obtížné -> Moc hezky -> Čas na procvičování -> Zapomenuto mi připadne "divná").


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Zajimave, ono to asi prekladal pocitac a nikdo z prekladatelu to jeste nezkorigoval do poradne cestiny. Diky za upozorneni. Je ale zajimave, jak se pocitac dostal do tohoto ceskeho prekladu ze "still strong" :-)

K druhemu prispevku - tato moznost tusim na mobilech zatim neni v zadnem kurzu, nechci ale kecat, Duo pouzivam pouze na pocitaci.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Mne je celkem jasne, jak k tomuhle dochazi. Tyhle preklady byly delany placenymi prekladateli. Ti ovsem dostali k prelozeni jednotlive fraze, nekdy slova, vytrzena z kontextu a nevedeli, kam to pak bude v system zapadat. Takze dostali frazi 'still strong' bez jakehokoliv objasneni, co a kde to bude vyjadrovat. To, ze tam je navic misto 'silne' slovo 'obtizne, to uz je dalsi vec. My to nemuzeme zacit opravovat az do chvile, kdy nas na to nekdo upozorni a my to vidime v nejakem kontextu. Pak to jeste v te hromade jednotlivych frazi musime dohledat. No proste, az zase neco takoveho uvidite, houknete i s popisem. diky


https://www.duolingo.com/profile/HopCZ

Navrhoval bych k přezkušovaným kartám doplnit nejlépe automatické (nebo alespoň možnost ručního) spuštění výslovnosti slovíčka.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Jn, to by taky nebylo špatné... Ale žádosti o vylepšení této sekce se v anglických diskuzích vyskytují pořád dokola (v němčině např, aby se tam zkoušely/ukazovaly členy) a pořád nic...


https://www.duolingo.com/profile/mediik

ja ju nemám,to preto,že som nová?


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Ne, je to čistě náhodná záležitost.


Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.