"Můj tatínek má restauraci."

Překlad:My dad has a restaurant.

October 22, 2015

8 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/KarelPaur

Proč mi duolingo označilo chybný překlad slova ,,tatínek" když jsem napsal ,,daddy"? ostatní je OK, ale hledal jsem i jinde a ,,dad" je táta


https://www.duolingo.com/profile/nueby

A co přesně jste napsal? "My daddy has a restaurant" systém zřejmě bere už nejmíň devět měsíců.


https://www.duolingo.com/profile/KarelPaur

Zdravím, omlouvám se za nepřesnost. Bylo to ve výběru ze třech možností. Takže jsem to nepsal, ale vybral. Označil jsem "My daddy has a restaurant" ale systém mi ji označil jako chybu a vypsal mi tuto větu se slovem ,,dad". Proto se ptám jestli to např. není podobná fráze jako třeba ,, It rains cats and dogs"


https://www.duolingo.com/profile/widle

V tom případě jste je zřejmě měl označit obě. Je třeba vybrat všechny správné varianty.


https://www.duolingo.com/profile/KarelPaur

Ano to mě také napadlo, ale v tom případě systém vypíše všechny správné odpovědi a tady mi to napsalo jen tuto. No nic, nebudeme tu zbytečně zabírat prostor. V praxi si myslím nebude problém se domluvit. Díky za pomoc.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Jestli chcete rozumět i zdejším chybovým hlášením, pak někdy v zaškrtávání naschvál vyberte jen jednu správnou odpověď, a druhou správnou naschvál neoznačte.


https://www.duolingo.com/profile/robod.cz

Na jiném místě diskuze v doulingu se řešil překlad "father, dad, daddy", jako "otec, táta, tatínek". Zde se pro "tatínek" však uvádí jako další správná možnost i "dad", nemělo by se to sjednotit?


https://www.duolingo.com/profile/Gagatko

Jaktože je uznána i odpověď "My father has a restaurant"? Když v předchozích cvičeních se důsledně rozlišovalo mezi "dad" a "father"?

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.