1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "Je jí devatenáct a pracuje s…

"Je jí devatenáct a pracuje se svou matkou."

Překlad:She is nineteen and works with her mother.

October 30, 2015

7 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/mkmk84

She is nineteen and works with her mother....znamená to, že se nemusí opakovat podmět za každým "and" atd., např. "She is nineteen and she works at a shop, also she plays the guitar."? Ale "She is nineteen and works at a shop, also plays the guitar.


https://www.duolingo.com/profile/jgstcd

Podmet se nemusi opakovat, pokud je stejny. Bezne se dela jenom tam, kde je nejaky duvod.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Ale ten příklad s ...also plays the guitar není správně. V AJ se dost mračí na nesprávně připojené věty v souvětí, a to jste pro hru na kytaru měl s opakovaným podmětem i bez něj. Je to ale spíš styl než gramatika, takže to tady moc neučíme.


https://www.duolingo.com/profile/VrkaHejzla

podobně jako mkmk84 mám otázku, proč tedy ve větě " I come from Italy and I speak Italien" byl stejný podmět "I" uveden 2x. Zatimco ve větě "She is nineteen and works ...." je stejný podmět (she) uveden jen 1x. Nebo mohou být oba způsoby? Děkuji zs vysvětlení.


https://www.duolingo.com/profile/Milena12266557

Prosím je velká chyba, když se zopakuje dvakrát she?


https://www.duolingo.com/profile/ladavala

Chyba to není. V souřadných souvětích (ale jen tam) s and (a), or (nebo) a but (ale) je při totožnosti objektu možné (ale ne nutné) vynechání podmětu, např. The passport expired a month ago and needs to be extended. Pas přestal platit před měsícem a potřebuje prodloužit.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.