"On je čistý."

Překlad:He is clean.

November 7, 2015

8 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/TuxikCZ

Proč není uznáno? He is pure.


https://www.duolingo.com/profile/Voyta
Mod
  • 1784

Jednoduše proto, že ten překlad ještě nikoho nenapadl. Příště až budete chtít nahlásit chybu, používejte k tomu určené tlačítko - https://www.duolingo.com/comment/7117296.


https://www.duolingo.com/profile/TuxikCZ

A bude to uznáno? K tomu co zmiňujete, píší schválně do diskuze, aby i ostatní věděli proč fráze 'He is pure' případně nebude uznána, ikdyž je tak správně.


https://www.duolingo.com/profile/Voyta
Mod
  • 1784

Ano, už jsem to opravil. Nicméně zvykněte si, že v kurzu stále chybí dost překladů a pokud si myslíte, že jste nějaký objevil (a nemáte přehnaný optimismus ohledně svých znalostí AJ), máte nejspíše pravdu a do diskuze kvůli tomu psát nemusíte. Pro špatné překlady, které se vyskytují často, píšeme vysvětlivky, které se pak zobrazí těm, co tu větu tak přeloží.


https://www.duolingo.com/profile/sovika12

Bylo by možné i - He is clear.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

"Clear", pokud se nepletu, se používá pouze u počasí "clear sky = jasná obloha" a u nápadů či myšlenek "crystal clear = kříšťálově jasné" a v podobných významech. Každopádně jako "čistý" o lidech nebo o věcech to nejde.


https://www.duolingo.com/profile/adam516662

he is a clean je špatně? myslím, že překlep je daleko hrubší chyba a systém mi odpověď uzná...


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

"He is a clean" je vcelku zásadní gramatická chyba - členy se používají u podstatných jmen, ale takto u samostatně stojícího přídavného jména nemá "a" co dělat.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.