1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. kelimeler başlığı neden kaldı…

https://www.duolingo.com/profile/SIDDIK25

kelimeler başlığı neden kaldırıldı ?

geçen haftalarda yeni bir özellik olarak webden girişlerle kelime diye bir başlık vardı ve orada bütün kelimeler gösteriliyordu. hem de kelimelerin güç durumları görünüyordu. o başlık kaldırılmış galiba , halbuki çok faydalıydı.

November 15, 2015

9 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/cyneyt

Bende boyle bir istekde bulunucaktim. Sitedeki kelimelerin tekrarlari kismi gibi birsey harika olurdu. Tek eksik yani bu bence


https://www.duolingo.com/profile/samil333

bencede tekrar gelsin


https://www.duolingo.com/profile/IRMAK_DOGAN

bencede çok faydalıydı ama nedense kaldırıldı


https://www.duolingo.com/profile/MAysarOngel

bende de yok.. site hâla yapım aşamasında mı?


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

site her zaman geliştirilme aşamasında, ve buraya eklenen her şey bilimsel yollarla değerlendiriliyor. biz özellik eklendiğinde önce kullanıcıların yarısına geliyor (A/B test) sonra bu özelliği alan kullanıcılara ne kadar katkısı oluyor, ne kadar kullanılıyor o test ediliyor. Sadece bir faydası varsa herkese geliyor, yoksa tamamen kaldırılıyor. Burada da olan o


https://www.duolingo.com/profile/SIDDIK25

selcen hanım insanlar belki bunu fark bile etmemiştir, çok kısa bir süre kaldı gördüğüm kadarıyla, bilemiyorum.

hem öğrenilen kelimelerin bir başlıkta bulunmasının bir zararı olmaz ki. kelimeler dursun orada , insanlar zayıf kelimelerini, güçlü kelimelerini görsünler. geçtiği cümleye tekrar baksınlar. bana çok faydalı olur gibi göründü.


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

bu benim değiştirebileceğim bir şey değil, sitenin sahibi ben değilim, benim tek yaptığım Türkçe/İngilizce kurslarının içeriğini oluşturmak.

Ben düşüncemi açıklamadım yukarıda, ne olduğunu açıkladım. Bilgi verdiğim için beni eksileyen arkadaşları tebrik ederim.

ayrıca bir bilgi daha vermek gerekirse, site sahipleri sitenin mümkün olduğunca sade kalmasından yanalar. O yüzden eğer eklemeyi düşündükleri bir özellik istatistiksel bir yarar göstermiyorsa, bir şey olmaz dursun diye düşünmeyip kaldırıyorlar.


https://www.duolingo.com/profile/SIDDIK25

anladım, teşekkürler. en azından ben fikrinizin alındığını zannediyordum.


https://www.duolingo.com/profile/ozangorucu

Onun yokluğunda Google Chroome için "Duolingo Vocabulary Manager" isimli bir eklenti var onu kullanabilirsiniz. Ben kurdum, fena değil.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.