Duolingo jest napopularniejszą metodą nauki języków na świecie. A co najlepsze, jest w 100% darmowe!

https://www.duolingo.com/X_Zus

Usprawnienia Duolingo

Witam wszystkich, od niedawna korzystam z kursu i bardzo ale to bardzo mi się podoba. Jednak mimo to, że go ukończyłem nie widzę wzrostu moich zdolności językowych.

Chciałbym, żeby ten kurs był bardziej efektywny i dawał gwarancję, że po jego ukończeniu czy obcowaniu z nim zdolności językowe będą systematycznie rosnąć.

Mam w związku z tym kilka pomysłów. Nie wiem jednak jak skontaktować się z twórcami. Więc może na początek zapytam was co myślicie o moich pomysłach.

Pierwszym z nich jest "Śród-tematyczny generator powtórek".

Założenia: Duolingo zapewne wykrywa i zlicza błędy w wyrazach które wpisujemy. Na tej podstawie powinno wiedzieć w jakich wyrazach popełniamy najczęściej błędy. Dzięki tej wiedzy powinna być generowana baza ćwiczeń ( zdań ) w których występuje dane słowo i to niezależnie od tematu.

Działanie ( może to będzie jaśniejsze ): -Przycisk pod "Ćwicz tematy". -Mógłby się nazywać "Wzmacniaj słabe". - Po naciśnięciu, na postawie statystyk Doulingo generuje ćwiczenia z tematów które już przerobiliśmy i ze słówkami ( wyrażeniami) z którymi mamy problemy. -Bez podziału na tematy tj. w jednym ćwiczeniu mogły by się znaleźć różne czasy i tematy ale na przykład wspólnym mianownikiem zestawu byłoby słówko lub kilka z którymi mamy problem.

To moja odpowiedz na to, że po ukończeniu kursu mogę ćwiczyć tylko konkretne tematy a nie akurat to w czym jestem słaby.

Dajcie znać co myślicie. Ewentualnie liczę, że ktoś pomoże mi ten pomysł przekazać twórcom. Nie za bardzo czuję się na siłach żeby opisać to po angielsku i do tego nie mam maila da autorów.

2 lata temu

0 komentarzy