1. Fórum
 2. >
 3. Téma: Duolingo
 4. >
 5. Procvičování slovíček v angl.…

https://www.duolingo.com/profile/h2ur2ka

Procvičování slovíček v angl. jazyce.

Jak jsem se dočetla v disku z některých komentářů vyplývá, že slovíčka jsou na liště. Já je tam nemám. A ráda bych je procvičovala. Jednou jsem se k nim dostala, ale to bylo přes nějaký příspěvek v diskusi a už nevím jak. Děkui za radu.

November 18, 2015

9 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Ano, bylo to přes odkaz v liště vedle "Domů", ale už to bohužel provozovatelé DuoLinga v Americe většině uživatelů zase zrušili. Aniž by nám komukoliv cokoliv řekli, bohužel... Je teoreticky možné, že se tato funkce zase znovu objeví, ale zatím bych s tím spíš nepočítal. Spíš se v Americe rozhodli, že to zatím nepotřebujeme/že to uživatelům nepomáhá/že to nepoužívají/nebo něco úplně jiného, o čem my nemáme nejmenší páru.


https://www.duolingo.com/profile/choeisa

Celkem by mě překvapilo kdyby to odebrali protože to lidi nepoužívají. Protože to tak udělali před asi 2 lety, a skoro rok se o navrácení té funkce na diskuzi lidi doprošovali. Nakonec to Duolingo vrátilo ale v takovým stavu že to bylo o ničem. Původně totiž ten seznam slovíček ukázal i věty ve kterých slovo bylo použito.


https://www.duolingo.com/profile/jardanovk

Combatants (spolubojovníci :-) ), na slovíčka se také dostanete pomocí duotweak....více hledejte na https://www.duolingo.com/comment/7619770

Je tu několik podobných diskuzí ohledně procvičování slovíček...dal jsem odkazy na ty, které jsem nalezl, možná by stálo to nějak "vypíchnout".


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Opravdu vám jeden skript přidá všechny tady tyto funkce co tam vidím po rozkliknutí toho druhého podbodu? Zkusím to vyhledat v anglické diskuzi...

Já bych vás spíš poprosil, jestli nechcete v nové diskuzi ten článek nějak alespon základně přeložit pro nás, kteří nevládneme muříma nohama :-)


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

No zmínek v anglickém foru jsem o DuoTweak našel dost, ale žádný takovýto super popis jako váš odkaz v ruštině... Každopádně zkusím během týdne najít chvilku a nainstalovat, protože to vypadá, že to je upgrade DuoLinga, který by měl mít nainstanovaný každý (pokud ty obrázky tam nekecaj). Popravdě netuším, proč to DuoLingo nedává oficiálně a lidi si tady ty vylepšováky (které spousta uživatelů chce a potřebuje) musí manuálně přidávat...


https://www.duolingo.com/profile/jardanovk

Na překlad si netroufám, ale níže je výtah toho hlavního. Ano po instalaci je duolingo mnohem "nadupanější" a nechápu proč vývojáři tyto scripty neaplikují přímo do kódu duolinga, aby je měl každý k dispozici.

Jak si udělat duolingo o něco lépší! Doplněk pro web – DuoTweak. Je to neoficiální uživatelský skript, který rozšíří možnosti duolinga.

Zde uveden popis funkcí a instalace tohoto doplňku. Tento skript je vlastně vylepšení duolinga v jednom balíčku, jednotlivé funkcionality pak můžete jednoduše vypnout/zapnout v nastavení. Pracuje v prohlížeči, je pro jakýkoliv jazykový kurs a rozhraní má v angličtině. Autor tvrdí, že je bezpečný, že ho aktualizuje, ale když duolingo změní případně kód nemusí některé funkcionality pracovat.

Funkcionality Slova – WORDS- přidá záložku do hlavní lišty programu, zde pak máte uvedeny všechny slova, která jste v kursu prošli i s překladem, příklady použití ve větách a sekce, kde jsou slovíčka umístěna. Zároveň si můžete zjistit, jaká je vaše síla znalosti u jednotlivých slovíček. Slovíčka lze procvičovat pomocí obracení flashcards. (Seznam slovíček lze i zkopírovat a pracovat s nimi v jiných aplikacích). Funkčnost-plně funkční.

Nastavení konce dne – lze si prodloužit čas na učení v daném dni – změnit zbývající hodiny do konce dne. Funkčnost-plně funkční.

Nastavení denního cíle – CUSTOM- V trenérovi lze nastavit jakoukoliv výši Vašeho daného denního cíle, duo má 5 možností s nejvyšším cílem 50XP(šílený), vy můžete nastavit např. 501 (superhypertotalcrazy). Funkčnost-plně funkční.

Rychle přepínání mezi jazykovými kurzy - Funkčnost-plně funkční. Informace o vašem pokroku -Nad stromem svých dovedností, vidíte ukazatel vašeho pokroku a kolik bodů vám zbývá do další úrovně. Funkčnost-plně funkční.

Podrobné informace o ostatních uživatelích – Funkčnost- není plně funkční (není vidět avizovaný strom pokroku u ostatních.

Zastavovač času – Zastaví časovač při procvičování na čas, jen po odpovězení na otázku, máte možnost jít do diskuze, nahlásit problém, dát si kafe. Funkčnost-plně funkční.

Označení při prohlížení seznam přátel – lze vidět v seznamu přátel, když vy někoho sledujete, zda si vás přidal i on na sledování – smajlík ano – zelený s úsměvem, ne- mračící se červený. Funkčnost-plně funkční.

Zobrazení přesného času komentářů - Funkčnost-plně funkční.

Přímý odkaz pro každý komentář- Vedle každého komentář se objeví "#" - přímý odkaz na tento komentář konkrétně, ale nikoli na celý příspěvek. Funkčnost-plně funkční.

Zvýraznění nových komentářů- nové komentáře jsou zeleně podbarvené. Funkčnost-plně funkční.

Rozšíření vyhledávacího formuláře- lze vyhledávat i více něž 50 znaků zvýšeno až na 200 znaků. Funkčnost-plně funkční.

Zobrazení omezení při osobní komunikaci – duolingo má nastavené omezení 500 znaků při psaní osobních zpráv přátelům – toto lze vidět a lze upravit zprávu před odesláním. Funkčnost-plně funkční.

Zvýraznění odkazů v komentářích a diskuzích - Funkčnost-plně funkční.

Установка DuoTweak – Instalace DuoTweak – zde jsou uvedeny odkazy na instalaci, nejprve je potřeba instalovat doplněk pro použití vlastních skriptů…vždy odkaz v závislosti na vašem použitém prohlížeči. Firefox - Greasemonkey - https://github.com/Lifeshade/duolingo/blob/master/DuoTweak/DuoTweakRunner.user.js

Google Chrome - Tampermonkey - https://chrome.google.com/webstore/detail/tampermonkey/dhdgffkkebhmkfjojejmpbldmpobfkfo

Opera - Tampermonkey -https://addons.opera.com/ru/extensions/details/tampermonkey-beta/

Poté instalujete přes tento odkaz ССЫЛКА НА DUOTWEAK - https://github.com/Lifeshade/duolingo/blob/master/DuoTweak/DuoTweakRunner.user.js vlastní skript, hledej tlačítko RAW a odsouhlas instalaci. Skript lze pak vždy vypnout, zapnout přímo v doplňku prohlížeče, nebo zapnout jednotlivé funkcionality v sekci nastavení v duolingu.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Výborně, tohle zcela stačí.

Až budu mít chvilku, tak to nějak zapracuju do toho druhého připnutého příspěvku.


[deaktivovaný uživatel]

  Prečo to tam Duolingo nedáva? Moja teória - majú nejakú líniu, vlastnú predstavu a toto im buď nenapadlo, alebo sú naštvaní že to vyrobil niekto druhý a just to tam nedajú


  https://www.duolingo.com/profile/h2ur2ka

  Tak já jsem je také našla přes příspěvek v diskusi a dala jsem si je do oblíbených. Jen je škoda že vedle slovíček není psaná výslovnost. Kdyby byly ozvučené to bychom chtěli asi moc. Slovíčka jesm nalezla pod: http://www.memris.com/course/535745/duolingo-czech-english-vokabulary.Tak snad to pomůže.

  Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.