"Máš syna?"

Překlad:Do you have a son?

November 25, 2015

8 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/pavdicz

Proč je v téhle větě have you GOT... ?


https://www.duolingo.com/profile/widle

Varianta s "got" je britská, ale není nutné (vlastně ani doporučené) ji používat. Jak vidíte nad diskusí, hlavní překlad se bez ní obejde.


https://www.duolingo.com/profile/Pajka1997

je na prd, ze kdyz tam neni clen,hned je to chyba.. v realu se to tak nehroti


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Pokud pro tebe "v reálu" znamená akorát pokecat si na párty anglicky nebo domluvit se s prodejcem suvenýrů na dovolené u moře v Chorvatsku, tak tam se to opravdu tak nehrotí.

Pokud bys ale chtěla jednoho dne třeba pracovat v mezinárodní firmě, kde je oficiálním jazykem angličtina, tak tam už se to hrotit bude a bez pevných základů při používání členů to nepůjde.


https://www.duolingo.com/profile/TiZuz

trosku som stratena pri treningu: predtymto som mala vetu: mas matku? a napisala som: do you have... DO mi oznacilo ako chybu, nasledne dalsia veta, napisem to bez DO a znova chyba. Dakujem, za radu


https://www.duolingo.com/profile/widle

Dívala jsem se do systému a větu "Máš matku?" tam nemáme, zato tam je oznamovací věta "Máš matku." Jste si jistá, že tam byl opravdu otazník?

Správná tvorba otázky je určitě s "do", ale oznamovací věty "do" nepoužívají.


https://www.duolingo.com/profile/TiZuz

Dakujem za rychlu odpoved. asi bola jedna veta oznamovacia, ked ja sa tak sustredim na slovicka. Cize ak sa pytam poviem: do you have.. a ked oznamujem poviem: you have.. Dakujem

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.