1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. Překlady z CZ do AJ

https://www.duolingo.com/profile/tomas_brazda

Překlady z CZ do AJ

Zdravím, chtěl bych se optat, zdali by bylo možno, aby bylo více překladů z češtiny do angličtiny. Většina překladů je naopak. Mě dělá mnohem větší obtíže překládat z češtiny do angličtiny děkuji

November 30, 2015

2 komentáře


https://www.duolingo.com/profile/widle

Tohle je bohužel taková dlouhodobá bolístka - Duolingo se snaží omezovat otázky, v kterých příliš velké množství lidí chybuje, a překlady do cílového jazyka tím značně trpí.

Obvykle se na to radí zkusit taky kurz v opačném směru, což tady ale zatím nejde, protože kurz češtiny pro anglicky mluvící ještě neexistuje. Další možnost je - pokud se na to cítíte a máte chuť - zkusit si z angličtiny jiný jazykový kurz, třeba němčinu nebo cokoliv jiného, možností je hodně. Tím si angličtinu procvičíte taky. Ale je to takové hodně nepřímé řešení, no.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Rozbalte si na počítači konzoli (obvyke F12), napište příkaz duo.user.attributes.ab_options, rozbalte si Object, a najděte si, jakou hodnotu má sg_avoid_typing_in_from_language_experiment.

Můj je "true", a já mám překladů do vyučovaného jazyka vždycky dost. Jestli je váš "false", určitou možností pro pokrok je, že si vytvoříte uživatele náhradníka, který by tam taky měl "true". Jen pak pozor, jestli třeba chodíte i z Androidu, aby váš chudák náhradník nebyl ve skupině uživatelů, po kterých Duo chce všecky háčky, čárky a kroužky.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.