1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Konec kurzu, co dál?

https://www.duolingo.com/profile/PetrSmejka

Konec kurzu, co dál?

Zdravím všechny, hned v úvodu bych poděkoval za super nástroj Duolingo, díky kterému jsem se (snad) v EN jakožto samouk dost zlepšil. Po dokončení kurzu si ale myslím, že již stojím na místě a pravidelným "posilováním" jednotlivých kapitol dopředu nepůjdu. Máte někdo nějaký tip jak se posunout dál? Zatím mě napadlo sledoval seriály v EN znění s EN titulky (což nyní dělám), nicméně je velká škoda, že nemá Duolingo další např. těžší fázi. V některých lekcích mám stále rezervy, nicméně posilováním tyto rezervy nijak nevylepším, protože mě to Duoligno prostě moc dobře nevysvětlilo (můj problém, samozřejmě). Máte někdo nějaký tip, čemu bych se mohl nadále věnovat denně jako Duolingu?

Btw: Jiný jazyk se učit zatím nechci, dokud nebudu se svojí EN spokojen :)

December 12, 2015

6 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/ladaprerov

Na poslouchani a prekladani hudby je vyborna stranka http://lyricstraining.com/ Snad to neni zakazana reklama.


https://www.duolingo.com/profile/SunSolar96

To mi připomnělo, že pokud má androida, tak si může stáhnout i appku, která mu umožní poslouchat stanice všech anglických radií. Radio FM si myslím, že se to jmenuje. :)


https://www.duolingo.com/profile/widle

Pokračování Duolinga nějakou těžší fází v podstatě nejde, to by muselo vypadat úplně jinak; překládání (s předepsanými "správnými" odpověďmi) je v zásadě dost omezující metoda a funguje jenom na začátečnické úrovni. Teď byste se měl jazyku věnovat tak, abyste v něm myslel - tedy nepřekládal, ale chápal rovnou zdrojový text.

V zásadě je plus jakákoliv činnost, která vás baví a používá angličtinu. Sledování filmů a seriálů je jedna z možností, další je třeba čtení - ať už knihy (existují texty ve zjednodušené angličtině, s omezenou slovní zásobou) nebo třeba zprávy z nějakého oboru, který vás zajímá. Pokud posloucháte hudbu v angličtině, tak se zkusit víc soustředit na texty, najít si jejich přepisy a zkusit je pochopit (něco může být hodně náročné, něco míň). Zkusit komunikovat s lidmi - pokud anglicky mluvící lidi nemáte kolem sebe, můžete si s někým začít dopisovat nebo povídat třeba přes Skype, existují různé weby, kde se lidé můžou zkontaktovat podle jazyků.


https://www.duolingo.com/profile/SunSolar96

Ono možností, jak se v jazycích zlepšovat je velmi mnoho a důležité je si je zkrátka neznechutit.

Mě třeba baví hrozně moc překlady, takže taková dvojazyčná a nebo jednoduchá knížka či internetové překlady nejsou špatné, pokud si chceš rozšířit slovní zásobu. Sledování seriálů či filmu, také doporučuji - pokud film znáš nazpaměť, tak ti docela dost může pomoct i s gramatikou, pokud s ní máš nějaké problémy. Lze taky studovat jen tak slovíčka a snažit se je natlouct do hlavy, ale to člověk musí nějak chtít se učit. Nesmí to brát jakože "musí". Myslím, že se dá domluvit s kamarády na mluvení anglicky :) tak se jich zeptej a možná se někdo najde. :)


https://www.duolingo.com/profile/PetrSmejka

Děkuji všem za hezké komentáře :)


https://www.duolingo.com/profile/yokystas

Ja občas pozeram TED. Zapnem si k tomu aj anglicke titulky a este sa dozviem rozne zaujimave veci

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.