"The man has two feet."

Překlad:Ten muž má dvě nohy.

December 13, 2015

15 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/gaston68cz

"Ten muž má dvě chodidla" je podle mně správný překlad. U "dvě nohy" si nejsem jistý, kdysi jsem se učil že noha je "leg", chodidlo "foot". A http://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/foot říká totéž (the ​part of the ​body at the ​bottom of the ​leg on which a ​person or ​animal ​stands).


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

zde je problem na strane cestiny. Ona nema vyraz pro slovo 'foot'. Foot je noha od kotniku dolu. Takze i nart, prsty. Stejne tak 'hand' je ruka od zapesti dal. Cestina ma proste nohu a nazdar a pak chodidlo. Ale to je 'sole'. V anglictine si skoro nikdy nezlomite foot, ale leg. Ne, ze by se foot nedala zlomit, ale castejsi jsou zlomeniny tech dlouhejch kosti.


https://www.duolingo.com/profile/StandaBe

Píšete "... čeština... nemá výraz pro slovo foot. Foot je noha od kotníku dolů. Takže i nárt, prsty..." Má, Kacenko9, říká se tomu 'chodidlo' ;-) . Chodidlo totiž není jen ta 'nášlapná plocha' (viz též Wikipedie)... a slovník a/č. Takže když už se tady tak lpí na "přesných překladech", je přesnější (hnidopišský) překlad dané věty "...má dvě chodidla". A "...má dvě nohy" by ze stejného pohledu bylo "... has two legs". Takže by asi měly být uznávány obě možnosti (když ta první je dokonce přesnější).


https://www.duolingo.com/profile/Lukasek-F

foot, feet - chodidlo, chodidla uznává většina slovníků : )


https://www.duolingo.com/profile/gaston68cz

Díky za vysvětlení. Pro zajímavost - podle https://cs.wikipedia.org/wiki/Doln%C3%AD_kon%C4%8Detina "leg" odpovídá "volná dolní končetina" :-))


https://www.duolingo.com/profile/StandaBe

A ještě jsem zapomněl dodat, že 'sole' je právě ta 'nášlapná plocha' chodidla.


https://www.duolingo.com/profile/StandaBe

Jedním slovem je to 'ploska' nohy (sole). Nebyl jsem si jist, jestli to není jen 'náš místní výraz', ale Internetová příručka ho zná...


https://www.duolingo.com/profile/Adrika-Rolandik

Ne, ne. Stejné je to v češtine, slovenčine i angličtine. Ruka je jenom ta část od zápěstí. Rameno je dlhá ruka stejne jako u jeřábů. Jen se to málo používa.


https://www.duolingo.com/profile/VladimrF

Opět skvělé téma :) Klasické slovíčkaření. Souhlasím s Lukasek-F : foot/feet = chodidlo/chodidla. Jako vyznavač "barefoot" vím, že chodím bos/bosý, tedy mám "nahá chodidla" od kotníku dolů (v kraťasech skoro celá noha že). "Sole" je sice chodidlo, ale z pohledu zespoda, tedy hezky česky šlapka. "Leg" pokud se nemýlím je celá dolní končetina (stehno, holeň, chodidlo - s nártem a kotníkem a prsty a vším co k tomu patří - nebudeme se pouštět do anatomie). Nicméně z této věty je význam zcela jasný. "The dog has four feet" přeloženo jako "Ten pes má čtyři chodidla" je pravděpodobně správně avšak znělo by to dost zparchantěle, co říkáte?! Prostě ten muž má dvě nohy, kdyby měl jen chodidla, kde je ten zbytek? A o výšce dvou dvou stop mluví kacenka9 zcela jasně.


https://www.duolingo.com/profile/jezikaca1

no jo, ale jak nás Duo stále zkouší, jestli "rozlišujeme", tak jsem rozlišila a narazila :-). mimochodem, nevíte, jak by to znělo v té krásné písni, co otextovali V+W a dnes zpívá Havelka: chodiddla, mě zebou chodidla...


https://www.duolingo.com/profile/jardanovk

A to je na tom jěště dobře :-)


https://www.duolingo.com/profile/kuba510246

když už je řeč o trpaslíkovi, mohlo by být: "Ten muž má dvě stopy"?


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Nemohlo. Anglictina spojeni 'ma vysku' nezna. Vzdy je 'je vysoky', tedy dotycny trpaslik 'is two feet tall'


https://www.duolingo.com/profile/ZivrTomas

Foot je chodidlo a leg je noha... :/


https://www.duolingo.com/profile/VtSlma

Nesouhlasím s překladem "Ten muž má dvě nohy." "feet" je jen část nohy od kotníků dolů. "Food" je také délková míra => 33,33... cm. To ale není odvozeno od délky nohy, ale od délky plosky. I z toho odvozuji, že "food" je chodidlo a "leg" je noha. Tedy za mě správný překlad je: "Ten muž má dvě chodidla."

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.