"Five and five is ten."

Translation:Pięć i pięć to dziesięć.

January 18, 2016

9 Comments
This discussion is locked.


https://www.duolingo.com/profile/TadzikFox

"is" ="jest" stąd pięć i pięć jest dziesięć


https://www.duolingo.com/profile/Jellei

No z gramatyką to to zdanie za wiele wspólnego nie ma... ewentualnie można by to uznać za jakieś powiedzonko, zabawę językową.


https://www.duolingo.com/profile/JagodaNiec1

When it comes to numbers it should be. 'Piec plus piec to dziesiec' Just saying.


https://www.duolingo.com/profile/Do_roboty

Jedną z odpowiedzi jest: "Numeru plus pięć to jest dziesięć." Powinno być albo "numer", albo "pięć".


https://www.duolingo.com/profile/Jellei

A to nie było ćwiczenie typu "wybierz poprawną odpowiedź"? Bo te niepoprawne to z reguły oczywiste bzdury, tworzone przez algorytmy. Nikt nie dodał przecież do listy akceptowanych odpowiedzi "Numeru plus pięć to jest dziesięć".


https://www.duolingo.com/profile/Ewamvt

Pięć plus Pięć równa się ..lub jest dziesięć ale niepoprawnie po polsku tlumaczy się "pięć i pięć to dziesiec bo piec i piec to dwie piątki i już. Pięć plus pięć to jest dziesięć!!! Ja przetlumaczylam "plus" ale nie uznano mi odpowiedzi ☹


https://www.duolingo.com/profile/Jellei

Jest to niewątpliwie takie bardzo uproszczone równanie matematyczne (ktoś uczy dziecko dodawania?), na pewno z "plus" czy "równa się" byłoby lepsze, ale nie powiedziałbym, żeby było niepoprawne...

"Pięć [i/plus/dodać] pięć [to/równa się/to jest] dziesięć." - każda kombinacja tych odpowiedzi powinna była zostać przyjęta.


https://www.duolingo.com/profile/Ewamvt

Zgadzam się z tym co napisałeś i rozumiem ten skrót myslowy. Irytujące jest, że jest tylko jedna odpowiedź akceptowana i trzeba sie domyslać "co autor miał na myśli", frustrujące jest jeśli masz ostatnie pytanie za 40 pkt i odpadasz, bo napisałeś "plus" zamiast "jest" lub "to" tym bardziej , że test jest ze znajomosci cyfr. Dzięki, ze cierpliwość i branie na klatę tych wszytkich skarg ;-)


https://www.duolingo.com/profile/Jellei

Nie ma za co, ale właśnie o to mi chodzi, że wcale nie jest tak, że "jest tylko jedna odpowiedź akceptowana".

Pisząc "każda kombinacja tych odpowiedzi powinna była zostać przyjęta." nie miałem na myśli, że "byłoby dobrze, gdyby tak było", tylko że te wszystkie warianty są u nas na liście akceptowanych odpowiedzi.

Najczęściej w podobnej sytuacji okazuje się, że uczeń odpowiadając zrobił literówkę, system odrzucił odpowiedź z tego powodu i podał naszą 'główną' odpowiedź jako poprawną. Ale to nie musi znaczyć, że odpowiedź ucznia była zupełnie błędna.

Na przyszłość proszę o klikanie "Report" -> "My answer should be accepted", wtedy będziemy w stanie stwierdzić, czy i jaki był problem.

Learn Polish in just 5 minutes a day. For free.