1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "I am going to see you next w…

"I am going to see you next week."

Překlad:Uvidím vás příští týden.

January 18, 2016

8 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/Radek80CZ

Tady bych se doslovneho překladu za každou cenu nedrzel. Mnohem přirozenější pro nás je překlad "uvidíme se". Nic jako "we are going to see each other" by asi jen tak neřekli.


https://www.duolingo.com/profile/gaston68cz

"Uvidím vás příští týden" bez kontextu zní opravdu divně. Ale dovedu si představit situaci (-Hraju v tom seriálu. -Uvidím vás příští týden) kdy by se tato věta dala použít. Jinak bych spíš očekával ještě informaci kde ho uvidím - "Uvidím vás příští týden na jevišti/při projevu/v televizi/na pohřbu/...". Jenom nevím jestli význam té anglické věty odpovídá tomuhle nebo prostému rozloučení (něco jako "see you next week").


https://www.duolingo.com/profile/Zdenek007

Pokud se "See you later." překládá jako "Uvidíme se později.", tak by i zde měl být uznán překlad "Uvidíme se příští týden."


https://www.duolingo.com/profile/Radek80CZ

Pokud to teda není jen informace :)


https://www.duolingo.com/profile/LeHienAnh

Myslím, že moje odpověd "uvidíme se příští týden" je pravdivá


https://www.duolingo.com/profile/Marian348349

Takový slovosled má v čj jen věta tázací. Prosím vysvětlete mi někdo jak tuto angl. frázi použít... příští týden se uvidíme (chceme se vidět), příští týden zase přijdu (vyhrůžka - raději by mne neviděl), příští týden se na vás podívám (jsem lékař), příští týden se na vás budu dívat (poběží maraton) Nebo ještě jiný význam, který mě zrovna nenapadá... Děkuji


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

pristi tyden se znova chystam prijit hrat volejbal a predpokladam, ze ten druhy, jako vzdy, take. Nebo jsme se jiz davno dohodli, ze pristi tyden oba jdeme na svatbu kamarada a pri odchodu se ujisteme, ze my dva se uvidime pristi tyden, na te svatbe. Vsem ostatnim rikate na shledanou, protoze nemate zadny konkretni dohodnuty sraz, ale Fandovi reknete "jo, a my se uvidime ve stredu"...


https://www.duolingo.com/profile/Marian348349

Děkuji za vysvětlení, v takovém případě mám návrh na změnu slovosledu pro správné řešení: "tebe uvidím příští týden" - předpokládám, že to chcete odlišit od běžného uvidíme se (sejdeme se) "see you"

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.