1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. A dlaczego w polskiej wersji …

https://www.duolingo.com/profile/Amha22

A dlaczego w polskiej wersji jest do uczenia tylko angielski?!?

January 25, 2016

15 komentarzy

Sortowanie: najlepsze posty

https://www.duolingo.com/profile/korniczeq

Twórcami kursów są nie pracownicy duolingo, a ochotnicy biegli w obu językach.

January 25, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Futbolowa

Wiele osób pisało w różnych wątkach, że ma zapał, czas i wiedzę do tworzenia innych kursów dla Polaków, ale Duolingo nie jest tym specjalnie zainteresowane.

Warto jednak poznać angielski w takim stopniu, by to z niego uczyć się innych języków. Otwiera się dzięki temu prawdziwy ogrom możliwości. Jedynie nauki języków słowiańskich nie polecam po angielsku - objaśniane są tam takie sprawy, które dla użytkowników języka polskiego są 'oczywistymi oczywistościami' :)

February 8, 2016

https://www.duolingo.com/profile/krm99

Niestety, dla wielu osób to jest bariera nie do przeskoczenia - chcieliby się uczyć np niemieckiego, a znają tylko polski i podstawy rosyjskiego.

March 20, 2016

https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
  • 1488

Wygląda na to, że DL na razie nie jest zainteresowane wprowadzeniem dla Polaków innych kursów - mimo, że, jak słyszałem, zgłaszały się do nich osoby gotowe je przygotować. (Część dostępnych kursów jest opracowana przez DL, a część przez wolontariuszy, np. właśnie kurs angielskiego dla Polaków )

March 20, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Arrekus

Nie wiem czemu jak do tej pory z Tobą się nikt nie zgadza, ale sama uważam, że sporo jest prawdy w tym, co mówisz. Też zauważyłam, że o wiele łatwiej uczyć się niektórych języków poprzez angielski. Zaczęłam się uczyć walijskiego i łatwiej mi było zauważyć pewne niuanse czy zrozumieć niektóre ciągi słów - właśnie poprzez analogie do angielskiego, z którym jak się zdaje, walijski ma bardzo podobną strukturę gramatyczną.

Swoją drogą, zauważyłam, że wiele użytkowników "uczy się" polskiego, mimo iż są Polakami, chociażby Ty. Jaki w tym cel? :) Pytam z czystej ciekawości.

February 16, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Futbolowa

Jeżeli chodzi o naukę polskiego, to w ten sposób uczę się... angielskiego :) Ten kurs jest dla mnie ciut trudniejszy niż normalny kurs angielskiego, bo skupia się na tym, z czym mam największy problem, czyli z tłumaczeniem z polskiego na angielski. Brzmi strasznie zawile, ale mam nadzieję, że domyśliłaś się, o co mi chodzi :)

Dzięki za dobre słowo, już myślałam, że nikt nie zrozumiał przekazu ;)

February 16, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Arrekus

Włączyłam sobie kurs polskiego i... O kurczę, jakie to trudne! Już całkowicie rozumiem, o co Ci chodzi. I nie ma nic zawiłego w tym, co napisałaś. Jasno, prosto i konkretnie :)

I proszę bardzo ;)

February 17, 2016

https://www.duolingo.com/profile/br0d4
Mod
  • 1488

Na DL takie coś nazywa się "reverse tree" i wiele osób robi w ten sposób utrwalenie i powtórkę po zrobieniu "normalnego" kursu języka. Właśnie dlatego że jest to trochę trudniejsze, poniewaz kurs DL polega w większej części na tłumaczeniu z obcego języka na własny.

February 18, 2016

https://www.duolingo.com/profile/TheKubaPolska

Uwaga: Nie chcę reklamować w tym poście żadnego serwisu do nauki. Moim zdaniem to jest dosyć przydatne jeśli chcesz się zmotywować do nauki innych języków. Niestety niektórzy nie umieją lub nie pamiętają. Dla takich polecam serwisy naukowe, w których możesz "ot tak" zrobić sobie własny kurs a nie <cenzura> pisać wątki o nowych kursach. Serwis który polecam (nie reklamuję) : memrise.com Tam nie ma czegoś takiego że my sobie piszemy a administratorzy mają na to wywalone. -Kubi-

July 6, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

Niestety, memrise jest płatny

February 3, 2019

https://www.duolingo.com/profile/bubol321

Kursy byłby już dawno gdyby nie leniwi admini duolingo :) Ludzie się zgłaszali (germaniści) lecz zostali zignorowani :) A jak ktoś zbytnio nalega i przypomina o tym fakcie dostaje na forum SHADOW BANA :) Czyli jego posty nie są widoczne. Żenada panowie, żenada.

February 9, 2016

https://www.duolingo.com/profile/zim_ek

Nikt nie dostaje shadow bana za pisanie takich rzeczy na polskim forum. Chyba coś pomyliłeś. Mógłbyś wskazać, gdzie czytałeś o tych "germanistach"?

February 14, 2016

https://www.duolingo.com/profile/I-x2

bo tak jest fajniej

June 3, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Amha22

Jeśli w angielskim lub innych językach jest tyle kursów, to czemu nie w polskim, państwo pisarze polskiej wersji Duolingo? Ciężko idzie uczenie się innego języka przez inny język! Kto jest ze mną?

January 25, 2016

https://www.duolingo.com/profile/xX_Blazer_Xx

Ja!!

February 11, 2016
Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.