https://www.duolingo.com/profile/Nisa1183

Şikayetim Var!!!

Arkadaşlar ben İngilizce'yle ilgili türlü konular hakkında bilgiler yazıyorum ve tartışma alanına gönderiyorum. Bazı arkadaşlar yerlerinde oturup oradan bana eksi oy veriyorlar. Ben emek veriyorum, o oradan bunu beğenmiyor! Bunun gibi olaylar için bir şikayet butonu istiyorum lütfen. Emeğe saygı lütfen! Ayrıca, böyle beğenmeyip yerinde oturan arkadaşlar! Ben yine de emek veriyorum orada. Zaman öldürmüyorum yani. Boşu boşuna, süs olsun diye yapmıyorum ben bunları. Herkes faydalansın diye yapıyorum sırf. Ama bunu beğenmeyenler varsa, buyrun; siz yapın isterseniz! Kısacası, emeğe saygı lütfen. Bu istediğim şikayet butonu, eksi oy alan tartışmalara konabilir. Ama sadece tartışmayı başlatan kişi görsün ve basabilsin. O kişi de bunu bildirim aldığımızda sarı renk alan zilde şöyle görsün (şu yazıyı görsün yani) : ''Sayın ....., ...... kişisi tarafından kişinin ....... tartışmasına eksi oy verdiğiniz için şikayet edildiniz. Eğer bir daha aynı davranışı sergilerseniz, profiliniz devre dışı bırakılacaktır.'' Ama bu buton, tabii ki saçma ve gereksiz paylaşımlara konmayacak. Mesela yardım edin!! yazıp, soru yazmayanların tartışmasına eksi oy verildiğinde işe bu şikayet butonu girmiyor. Ya da ''Şu oyunu sevdiniz mi?'' gibi paylaşımlara eksi oy verildiğinde şikayet butonu o tartışmada görülmeyecek. Sizce bu şikayet butonu işe yarar mı? İyi bir fikir mi? Tartışmalara konabilir mi? Yorumlarınızı, fikirlerinizi bekliyorum....

February 1, 2016

3 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

bunun hoşunuza gitmemesini anlamakla beraber, bu şikayet edilecek bir şey değil. Sonuçta oy vermek insanların beğendiği ya da beğenmediğini göstermek için kullanılan bir şey. Eğer yazdığınız şeyi bir sürü insan beğenirse, kaç tanesinin beğenmediğinin bi anlamı kalmaz. İnsanlar istediklerini beğenip beğenmemekte özgür, ben bazen moderatör olarak bir şeyin neden yanlış olduğunu açıklıyorum ama bazı insanlar algılayamadıkları için eksiyi basıyorlar. Sonuçta kendi fikirleri.

February 1, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Murat478789

Ben birine eksi verdiğimde o kişinin ben eksi verdim diye benim yorumlarıma eksi verme hakkı var mı?

February 3, 2016

https://www.duolingo.com/profile/Nisa1183

Eksi oy veren kişiler nedenlerini yazsalar iyi olur. Böylece ben de sorunu anlayabilirim. Ve düzeltebilirim. Haksız mıyım?

February 1, 2016
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.