"I am cold."

Переклад:Мені холодно.

February 5, 2016

9 коментарів
Це обговорення закрито.


https://www.duolingo.com/profile/RadicalAutist

А як все ж таки сказати це саме "я холодний"?


https://www.duolingo.com/profile/Milkho

Очевидно, так само.


https://www.duolingo.com/profile/spivanka

чому не може бути правильним "мені зимно"?


https://www.duolingo.com/profile/savkamasha

І я так написала


https://www.duolingo.com/profile/ymli16

Тему же так балакают тилько ві Львові. В літературній мові немає слова "зимно". Є "холодно"


https://www.duolingo.com/profile/savkamasha

це українське слово, а не Львівське ЗИМНО Тлумачення із "Словника української мови"* ЗИМНО1 , розм. 1. Присл. до зимний 1, 2, 4, 5. Вітерок зимно студить, стиха шепоче, журбу в полі розвіває... (Вас., І, 1959, 184); Райдугою барв розписала осінь канівські схили, постуденіли і потемніли Дніпрові води, зимно дихає хмарне небо без сонця (Гур., Через замети, 1961, 56); Він підняв брови високо вгору і спитав цілком зимно й спокійно: - Тому?.. (Коб., II, 1956, 35); Зелена велика жаба сиділа в рясці, зимно шпигувала Ксеню булькатим оком (Бабляк, Вишн. сад, 1960, 64).

  1. у знач. присудк. сл. Про наявність холоду, низької температури повітря. Було зимно, але не хотілося заходити грітися до машини (Еллан, II, 1958, 28); Студений вітер подихнув зненацька, і стало зимно (Ільч., Козацьк. роду.., 1958, 81).

  2. у знач. присудк. сл., кому, рідко в що. Про відчуття холоду ким-небудь. Дзвоню зубами, бо мені зимно (Коцюб., II, 1955, 268); Це - Матрьошка. Зимно їй! Десять кофточок на ній (Нех., Ми живемо.., 1960, 22); Добре хоч, що весна та в ноги не зимно... (Мак., Вибр 1954, 57);

@ Ні зимно, ні тепло кому - не зачіпає, не зворушує щось кого-небудь. - Велика невидальщина та ваша теперішня література. Читаєш її, ні тобі зимно ні тепло..! (Фр., III, 1950, 444).

ЗИМНО2, а, с., діал. Холод. Перемовилися так із хвилю з хати в сіни і з сіней в хату, поки Савчиха дверей не замкнула, бо зимно йшло (Мак., Вибр., 1954, 106).


https://www.duolingo.com/profile/mEJw2

Я застудився.


https://www.duolingo.com/profile/mi_xa

"Я холодний " не варіант ?


https://www.duolingo.com/profile/Jecob8

Чому не варіант

Вивчайте англійську мову, приділяючи цьому лише 5 хвилин на день. Безкоштовно.