1. Fórum
 2. >
 3. Téma: Duolingo
 4. >
 5. Další jazyky z Češtiny

https://www.duolingo.com/profile/AlesCZ65

Další jazyky z Češtiny

Ahoj všichni, víte někdo zda bude nějaký další rozvoj pro ČJ? Jako Němčina, Španělština apod?

February 6, 2016

35 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/HynekBagar

No hlavne slovanske jazyky, jako treba Rustina by se hodily rovnou s cestiny. Nemcina a Spanelstina se da naucit pres anglictinu, ale pro tu rustinu si myslim ze by bylo jednodussi se to ucit z Cestiny nez pres Anglictinu


https://www.duolingo.com/profile/HedvikaV

Já když furt překládám z němčiny do angličtiny, pak si ani nevzpomenu, jak se řekne česky polévka. Bylo by to dobrý mít více jazyků z češtiny, ale vystačím si i s tím, co je. :)


https://www.duolingo.com/profile/AlesCZ65

Tak již jsem vyzkoumal, jak to přepínání asi funguje. Je to v podstatě samostatné Duolingo pro každý jazyk. Samostatně je české Duolingo, kde mám jen angličtinu a pak mám z angličtiny jedno přihlášení s funkčním přepínáním španělštiny, italštiny a ruštiny. Na liště tedy po doporučení dalších diskutujících a radících (za což děkuji) mám 1x cz+an a 1x an+vše další.


https://www.duolingo.com/profile/VincentM68

Presne tak, bál som sa najprv prepnúť jazyk aby som neprišiel o pokrok v angličtine, ale zbytočne... :-D


https://www.duolingo.com/profile/Voyta
Mod
Plus
 • 1658

Zatím nic v plánu není. Osobně bych se vsadil, že bude ještě kurz němčiny, zároveň bych se ale vsadil, že dříve než za tři roky hotov nebude.


https://www.duolingo.com/profile/AlesCZ65

Mám totiž strach jít do Němčiny a Angličtiny. Obnáší to asi stálé změny nastavení CZ/AN a AN/DE a navíc v angličtině si nejsem moc jistý. Sice se domluvím ale na 47% co to ukazuje na Duolingo se cítím pouze pokud se jedná o psanou obchodní korespondenci a to ještě s Čínou...


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko

Dost pomáhá uložit do lišty záložek v prohlížeči odkaz https://www.duolingo.com/settings/direction . Dobré cvičení je i kurz angličtiny z němčiny.


https://www.duolingo.com/profile/Voyta
Mod
Plus
 • 1658

Doplním, že tento odkaz ani nemusíte dávat do záložek, stačí kliknout na americkou (popřípadě jinou) vlajku na hlavní stránce vedle nápisu Anglické dovednosti (popřípadě German skills, French skills...).


https://www.duolingo.com/profile/Voyta
Mod
Plus
 • 1658

Strach z kurzu němčiny z angličtiny mít nemusíte, protože pokud angličtinu neovládáte úplně perfektně, alespoň si ji tak procvičíte.

K tomu malá poznámka pod čarou: názvy jazyků se v češtině na rozdíl od angličtiny píší s malým písmenem.


https://www.duolingo.com/profile/PetrKratoc4

Dobrý den. K angličtině jsem si přidal nově španělštinu. Našel jsem, jak mezi sebou měnit kurzy na PC. Bohužel jsem nepřišel na to, jak měnit kurzy v mobilním telefonu, nebo tabletu. Tam není vlajka s kurzem a tedy možnost změny. Děkuji za radu, Petr


https://www.duolingo.com/profile/PitHarpli

Testovací verze bude?


https://www.duolingo.com/profile/Voyta
Mod
Plus
 • 1658

Určitě bude, až se bude kurz vytvářet. Zatím k ničemu takovému ale nedošlo a hádal bych, že to ještě pěkných pár let potrvá.


https://www.duolingo.com/profile/AlesCZ65

Ahoj lidi, tak jsem zkusil španělštinu z angličtiny, tak že jsem přes přidat nový kurz vybral španělštinu z angličtiny a zmizla mi angličtina z češtiny a "body" za španělštinu se mi po odhlášení a znovu nastavení angličtiny z češtiny načetly do stávajícího kurzu... Zdá se mi tedy, že soudruzi z NDR někde udělali chybu. Čekal jsem že přidat bude přidat a ne stále znovu vybírat. Žádné uložení nefunguje a pak musím vše opět přenastavit. Kurz vidím stále jen jeden a čekal bych tedy dva a "body" načítat do toho kde pracuji...


https://www.duolingo.com/profile/Voyta
Mod
Plus
 • 1658

A dosáhl jste ve španělštině alespoň nějaké úrovně? Nevidím vedle vašeho jména ani tu španělskou vlajku. Zkuste se dostat alespoň na druhou úroveň, tohle by se stávat nemělo. Kdyžtak mezi jazyky se dá přepínat i vpravo nahoře, najeďte na vlajku vedle vašeho profilového obrázku a klikněte na "Přidat nový kurz". Tak to dělám já a nikdy jsem takovou chybu nezaregistroval.


https://www.duolingo.com/profile/AlesCZ65

Kliknu na vlajku a přidat nový kurz Změním jazyk na angličtina a vyberu španělštinu Dám přepnou na kurz, jelikož žádné přidat nevidím… a zmizne mi angličtina z češtiny …

ve španělštině jsem dal jen jednu lekci, hodilo mi to 1%. Nastavil jsem přidat kurz, jazyk čeština, vybral angličtinu a zas mám jen jednu vlajku a to angličtinu a "bodů" mám 20. 10 za AN a 10 za E. Bojím se abych nepřišel o to co mám v angličtině.


https://www.duolingo.com/profile/Voyta
Mod
Plus
 • 1658

To je divné. Já na vašem profilu vidím, že těch bodů máte 5298. Takže každopádně jste o nic nepřišel.


https://www.duolingo.com/profile/AlesCZ65

Nepřišel to byla jen obava, jelikož když jdu do španělštiny zmizne mi angličtina a vždy mám jen jednu vlajku. Nějak intuitivně mi připadá, že tak by to fungovat nemělo. je to hrozně krkolomné. Mám snad špatně vytvořený profil? Něco špatně v nastavení? Prostě kurz nepřidám jen mohu vždy načíst jako jiný. Body mi ale zůstávají. V angličtině i španělštině vidím všechny společně. Tedy z pohledu bodů je jedno co dělám, ale to za je asi ok.


https://www.duolingo.com/profile/choeisa

Ten problem je tady uz od zacatku. Luis na to odpovedel asi pred rokem tady:

https://www.reddit.com/r/duolingo/comments/230umo/iam_luis_von_ahn_cofounder_and_ceo_of_duolingo_ama/cgsamzu

Jejich front end nevidi z jakeho jazyka se clovek uci. Takze pro uzivatele to vypada jako novy kurz. Ale veskery pokrok je ulozeny a nic se neztrati. Jen je trochu otravny to prepinat.

Ja to resil zalozkami jako takhle:

CJ-AJ
https://www.duolingo.com/course/en/cs/Learn-English-Online

AJ-FJ
https://www.duolingo.com/course/fr/en/Learn-French-Online

A jen kliknu na zalozku, a prepnu kurz.


https://www.duolingo.com/profile/choeisa

Nejde me odpovedet dole, tak to napisu tady. Vlajka dalsiho kurzu, jako nemciny a nebo spanelstiny se vam ukaze az postoupite na alespon druhou uroven. Ale kdyz kliknu ted na vas profile, tak se to ukazuje ze to mate prepnuty na anglictinu z cestiny.


https://www.duolingo.com/profile/AlesCZ65

Šmarja pane... kdysi jsem programoval, tak to moc nechápu. Ale moc děkuji za radu. Záložky jsou ok řešení, napadla mě ještě druhá identita, ale záložky jsou lepší. Vidíte ale, že mám dva kurzy? Stále myslím, že je u mě něco špatně...


https://www.duolingo.com/profile/AlesCZ65

Moc děkuji :o) jdu postupovat ...


https://www.duolingo.com/profile/panidoktor

Dobrý den, přečetla jsem si tuto diskusi a chtěla zkusit angličtinu z němčiny. Přepla jsem podle doporučení na nový kurs. Zmizela mi moje angličtina z češtiny, kdy jsem měla udělaný celý strom, přitom mi to zachovává jakoby pokračování českoanglického kursu. Tedy potvrzujie problém, o kterém se vede diskuse. Co s tím? Srdečně ES


https://www.duolingo.com/profile/Voyta
Mod
Plus
 • 1658

A v čem přesně je problém? Aktuálně máte zapnutou angličtinu z němčiny, takže by se vám měl ukázat zcela nenačnutý strom. Ten z češtiny do angličtiny vám samozřejmě zůstává tak, jak jste ho viděla naposledy. Na svém profilu vpravo nahoře teď vidíte jen vaše skóre v kurzu angličtiny z němčiny, ale celková úroveň, kterou vidíte vedle své americké vlajky v diskuzích je součtem zkušenostních bodů z obou stromů. Ještě jednou se tedy zeptám, v čem přesně je problém?


https://www.duolingo.com/profile/panidoktor

Dobrý den, děkuji za pomoc. Neuměla jsem se vrátit k původnímu kursu - angličtina-čeština, ale již jsem na to přišla. Omlouvám se za předčasné zmatky. Srdečně ES


https://www.duolingo.com/profile/Alchamei

Tady bude hlavně problém s tím, že je těžké najít dostatečně vzdělané mluvčí jazyka - zatímco angličtina je obecně rozšířená a i maturant dobrého gymnázia by mohl připívat, tolik zájemců o jiné jazyky není. Holt Česko je malá země.


https://www.duolingo.com/profile/AlesCZ65

To souhlasím. Já se domluvím obstojně a píši ještě Rusky a Polsky ale na příspěvky to není, spíš bych se rád dál učil...


https://www.duolingo.com/profile/Alchamei

Já to mám stejně s němčinou, kterou se učím tři roky, ale na konverzaci jsem ráda když řeknu jak se jmenuju. Norštinu jsem se začala učit před čtyřmi lety z učebnice pro samouky, jenže jsem na ní rok nesáhla kvůli škole a teď zase - nedomluvila bych se vůbec.


https://www.duolingo.com/profile/PitHarpli

Bude někdy francouzština, španělština do češtiny. Nebo bude stačit ty základy angličtiny co jsou tady aby člověk mohl dát i jiný jazyk přes angličtinu. Bude někdy srovnání proti jiným studentům, jak jsou na tom proti mně. Mám to v mobilu, jde to v pohodě. Jen ta výslovnost, neustále mi to nerozumí, chtělo by to dát ještě kurz výslovnosti. Jinak to vypadá dost nadějně.


https://www.duolingo.com/profile/Voyta
Mod
Plus
 • 1658

U francouzštiny a španělštiny opravdu nevím, jestli máme šanci se jich někdy dočkat. Abyste rozuměl, na každý kurz je potřeba jednak 3-6 lidí, co plynně ovládají oba jazyky a jsou ochotni tomu dát obrovské množství času, a jednak je potřeba, aby vedení Duolinga usoudilo, že dělat takový kurz má smysl. Obojímu dávám šanci u němčiny pro česky mluvící, u ostatního už moc ne.


https://www.duolingo.com/profile/Lukasmaste

Můžu se zeptat jestli je nějaký způsob jak přimět Duolingo aby usoudilo že chce kurz ČJ-NJ?


https://www.duolingo.com/profile/AlesCZ65

Jako základ by byla super Němčina, Italština, Španělština


https://www.duolingo.com/profile/Voyta
Mod
Plus
 • 1658

Jasně, bylo by super mít z češtiny alespoň dalších 20 jazyků. Pravda je taková, že z 23 jazykových verzí na Duolingu má jen 12 víc než jeden jazykový kurz. Nejméně mluvčích z nich má italština, více než 60 milionů. Takže než se otevřou další kurzy i pro desetimilionové Česko, bude to nějakou dobu trvat.


https://www.duolingo.com/profile/JozefSkrovan

Ja sa ucim Eng z cestiny takze by sa tam kludne mohlo zaratat ze nas je cca 15 milionov cakatelov na dalsie jazyky.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.