1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Troubleshooting
  4. >
  5. Zobrazení možností správných …

https://www.duolingo.com/profile/Alzheimer_Josef

Zobrazení možností správných odpovědí

Prosím, zda někdo nevíte, zda a jak, lze zobrazit všechny přijímané odpovědi pod jednotlivými tématy. Některé odpovědi jsou tak "šroubované", že Čech je nikdy nepoužije. Vůbec nehodnotím kvalitu anglického textu, já se anglicky učím. Ale to, co je zde prezentováno jako " přijímá to i Ústav pro jazyk český ", tomu bych věřil možná po nějaké oslavě. A možná, kdybych měl k dispozici náhled i dalších přijímaných odpovědí, mnohá věta by mi připadala pochopitelnější. Děkuji.

February 10, 2016

2 komentáře


https://www.duolingo.com/profile/widle

Ne, seznam všech uznávaných odpovědí se uživatelům nikde nezobrazuje.

Na ÚJČ se obvykle odkazujeme v diskusi o přijímaných tvarech slov; formulace celých vět se v jejich příručce najít nedají.


https://www.duolingo.com/profile/Alzheimer_Josef

Děkuji za odpověď. Přesto si ovšem myslím, že bych nebyl sám, kdo by podobnou pomůcku uvítal. Klidně až po odkliknutí odpovědi, aby to nesvádělo ke švindlování, ale např. věta "Ty jsi pozitivní člověk", je inteligenčním nesmyslem a nejsem sám, kdo je na "americký pozitivismus" alergický. Systém ovšem bere i "Ty jsi optimistický člověk" a to už není jako červený hadr na krocana. Podobně to nepochybně bude i v jiných případech a já jsem přesvědčen, že by možnost vyvolání zobrazení všech možností ( třeba horkou klávesou ), uvítalo mnoho uživatelů.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.