1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. İngilizcesi kötü olanlara tav…

https://www.duolingo.com/profile/atakanbardakci

İngilizcesi kötü olanlara tavsiyeler.

Ekşi sözlük de rast geldiğim güzel bir yazı, yazının tamamını okumak için verdiğim linke tıklayabilirsiniz.

https://eksisozluk.com/entry/57828484

"kelime öğrenin. kelime dağarcığınızı geliştirin. bu tüm yabancı diller için geçerli. cümle yapılarının konseptini anlasanız da kelime bilmeden bunu oturtamazsınız. öğrenebildiğiniz kadar kelime öğrenin. bir yerden sonra anlaşılmaz konuşmalarda geçen kelimeleri bile yakalamaya, sadece kelime bildiğiniz için konuşmanın içeriğini çözmeye başlayacaksınız. sizi ileri taşıyacak nokta da tam olarak bu oluyor.

sadece kelime bilerek derdinizi çat pat da olsa anlatabilirsiniz ama kelime bilmeden düzgün cümle kurmanız mümkün değil. o yüzden, günde birkaç tane kelime öğrenerek başlayın, iki üç ayda geldiğiniz noktaya kendiniz bile şaşıracaksınız. bu amaç için yaratılmış çok güzel bedava uygulamalar var. indirin, oyun gibi eğlenerek kelime öğrenin.

dil öğrenmek bir yetenek işi değil, pratik işidir. hadi canlarım göreyim sizi."

February 12, 2016

7 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Jon.Targaryen

Güzel bir konu olmuş teşekkürler,

Ben kendi yaşadığım süreçle ilgili bir kaç şey söylemek istiyorum. Özellikle benden daha iyi seviyede bilgiye sahip olan insanlarla diyalog kurduğumda ilk öneri çoğunlukla gramer öğrenmelisin oldu. Ben öncelikle kelime bilgimi geliştirsem dediğim zaman, boşver kelime öğrenmek bir halta yaramıyor tarzında katı söylemler ile karşılaştım. Açıkcası bu söylemleri çok fazla önemsememiş olsamda, yine de çalışmalarımı gramer ağırlıklı yürüttüm diyebilirim. Şuan yaşadığım durum ise tamamen trajikomik bir durum. İngilizce bir yazı, hikaye veya cümle okuduğum zaman ilk takıldığım nokta her zaman bilmediğim kelimeler oluyor. Yaşadığım bu durumdan sonra ise bana öneride bulunan insanların tamamen ahmak veya art niyetli kişiler olduğu kanaatine vardım.

Benim önerim ise; Gramer, Kelime, Okuma, Dinleme, Anlama, Telaffuz öğrenilmesi gereken ne varsa hepsini bir arada öğrenerek ilerlemek, en iyi öğrenme yöntemi bence bu şekilde gerçekleşir.

Not: Kelime bilgiminde tam rakam söyleyemesemde 2 bin ile 4 bin kelime arası olduğunu düşünüyorum.


https://www.duolingo.com/profile/atakanbardakci

Aynen bende duolingo hariç hiç gramer çalışmadım, sadece kelime öğrendim. Tek başına kelime öğrenmek bir işe yaramıyor, yinede hikaye okurken az çok kelimelerden ne anlatmak istediğini anlıya biliyorsun ama hiç bir şekilde cümle kurulmuyor . Gramer çalışılması da şart.


https://www.duolingo.com/profile/Jon.Targaryen

Yukarıda da bahsettiğim gibi başarılı olabilmek için bütün yöntemleri bir arada götürmek gerekir. Ama kişinin öğrenme kabiliyeti doğrultusunda bazı yöntemleri ön planda tutması daha doğru olacaktır.


https://www.duolingo.com/profile/narkoz2

merhaba siz bir yorumunuzda duolingo kelime ezberleme oyunu paylaşmıştınız ben o oyuna başladım fakat kaç gündür bulamıyorum tam adını verebilirmisiniz


https://www.duolingo.com/profile/Jon.Targaryen

Bahsettiğiniz site burası sanırım > https://babadum.com/


https://www.duolingo.com/profile/Mert.Akdogan01

Aynen söylediklerinize katılıyorum.Ben mesela burdaki ağaçların hepsini bitirdikten sonra sesli hikaye kitaplarına geçmeyi düşünüyorum.Bu hikaye kitaplarını herkese öneririm internet ortamında bulabilirisiniz arkadaşlar.


https://www.duolingo.com/profile/Eesencann

Tebrikler. Şimdiye kadar duyduğum en gerçekçi öneri buydu.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.