Duolingo, dil öğrenmek için dünyadaki en popüler yollardan biridir. En önemlisi, %100 ücretsizdir!

https://www.duolingo.com/acemicengo

I finished :)

Herkese merhaba,

Duolingo beceri ağacını an itibariyle bitirmiş bulunmaktayım.

Ne mi öğrendim?

İngilizceyi sadece orta ikinci sınıfta yarım dönem ders olarak görmüştüm. (şimdi sanırım 6. sınıfa denk geliyor) Ben şimdiki nesil kadar şanslı değildim. İnternet diye bir şey yoktu, zorluğun hesabını siz yapın artık. Fazla vaktim olmasa da bu program sayesinde artık gördüğüm 100 cümlenin 80'ini çevirebilirim belkide daha fazlasını. Bana göre çok yararlı bir program hem ücretsiz hemde reklamsız!

Peki şimdi ne yapağım?

Duolingo ağacının dallarını devamlı altın sarısında tutacağım. (bu sürekli pratik demek) Kısa kitaplar okuyacağım, bir yandan kelime ezberlemeye devam edeceğim. Yaz geliyor Sultan Ahmet'e gidip tamamen İngilizce konuşarak tüm ihtiyaçlarımı karşılayacağım. Yemek, yol tarifi vs. (Eğer konuşamazsam aç kalacağım, yani konuşmaya mecbur kalacağım) bu benim için iyi bir sınav olacak.

Eğer farklı bir öğrenme şekli veya öneriniz varsa lütfen yorum bırakın. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son olarak, Programın hazırlanmasında emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, büyük bir iş başarıyorsunuz. Yolunuz açık olsun.

27
2 yıl önce
28

37 Yorum