1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Troubleshooting
  4. >
  5. nejméně naučené slovíčka

https://www.duolingo.com/profile/PavelKopp

nejméně naučené slovíčka

Jsem začátečník (učím se anglický jazyk) a nemohu najít místo v programu, kde se objevují nejméně naučená slovíčka, abych si je mohl cvičit samostatně... poradíte mi? S recenzí jsem se dočetl, že tato možnosti existuje. Pavel

February 15, 2016

12 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/widle

To jsou dvě možnosti: buďto máte v záhlaví (vedle odkazů Domů, Aktivita a Diskuse) odkaz Slova, nebo nemáte. V některých jazycích je tahle funkce automaticky, pro angličtinu z češtiny běžně není, ale občas nějaký uživatel hlásí, že se mu tam zobrazuje (pravděpodobně v rámci testů, které občas probíhají).

Já ji tam v tomhle kurzu taky nemám, ale v němčině z angličtiny ano.


https://www.duolingo.com/profile/PavelKopp

Děkuji za odpověď... v záhlaví odkaz "slova" nemám... ale už vím proč.


https://www.duolingo.com/profile/PavelKopp

Moc děkuji za odkaz - procvičování slovíček... nevěděl jsem o tom... a je to super Když se touto formou dovídám skutečně cenné informace, mohu další dotaz? Program považuji za neuvěřitelně motivační a jsem velmi spokojený. Trošku mi tam chybí jedna věc. Vím, že mně systém sleduje a ví jak na tom jsem... Čas od času si dobrovolně spouštím "Posílit dovednosti", ale vždy sem tam nějako chybu udělám a váhám, zda mám jít dál... Ocenil bych nějaký indikátor, který mi mně v tom buď přibrzdil, nebo povzbudil... jdi dál.. Anebo je to postavené na tom, že pokud v nových lekcích nebudu stačit, prostě mně to nepustí dál?


https://www.duolingo.com/profile/widle

Systém vám u jednotlivých lekcí zobrazuje "sílu" - indikátor toho, jak dobře je podle něj ovládáte. Čerstvě naučená nebo zopakovaná lekce má plnou sílu a "zlatou" barvu, oslabené lekce mají na indikátoru síly viditelný úbytek a jsou barevné. To pak znamená, že bude dobrý nápad si je procvičit (ať už jednotlivě vybranou lekci, nebo obecně "Posílit dovednosti", což za vás vybírá z lekcí postupně).

Někteří lidé rádi posilují tak dlouho, dokud nemají všechny dosavadní lekce zlaté, a pak teprv pokračují dál do nových lekcí. To většinou funguje docela dobře, pokud se jazyk učíte nanovo, ale kdo měl nějaké předchozí znalosti, tak nezapomíná tak rychle, jak si systém myslí, a pak ho časté opakování obtěžuje. V takovém případě je praktičtější se řídit vlastním pocitem, prostě se pustit do dalších lekcí ve chvíli, kdy máte pocit, že to vstřebáte, a procvičovat průběžně mezi tím podle uvážení.

Konkrétní postup už je na vás.


https://www.duolingo.com/profile/PavelKopp

Díky za vyčerpávající odpověď


https://www.duolingo.com/profile/PavelKopp

U každého komentáře jsou znaménka nahoru... dolů... a vlevo jsou čísla... Co znamenají a jak je mám používat?


https://www.duolingo.com/profile/widle

To jsou "lajky". Každému příspěvku (i celé diskusi) můžete dát kladný nebo záporný hlas. Číslo v kolečku ukazuje celkový součet. Když je příspěvek hodnocený dobře, zobrazuje se v diskusi výše, méně hodnocené příspěvky níže. Pokud má příspěvek celkový součet hodně v záporu, systém ho skryje.


https://www.duolingo.com/profile/PavelKopp

Díky za odpověď. Pod Vaším příspěvkem je mimo jiné oznámení dát Lingot... takže i takto mohu oceňovat vaši ochotu a hodnotu odpovědí? Učinil jsem to... označil se červeně, ale mám dojem, že se neodečtl od mých lingotů... Ještě jeden dotaz... všichni, kdo přispívají vč. Vás jsou účastníci kurzu jako já? Nebo někdy i Ti kdo tvoří systém?


https://www.duolingo.com/profile/widle

Ano, funkci Dát lingot jste pochopil správně. Odečte se vám, ale je to vidět až po aktualizaci stránky (Duolingo tyhle věci kolikrát neaktualizuje ani když kliknete na jinou sekci webu, takže si toho třeba všimnete až po delší době).

Spousta lidí, kteří tady odpovídají (včetně mě) jsou dobrovolní spolutvůrci kurzu. To znamená, že můžeme měnit překlady jednotlivých vět, které se učí, případně časem i více měnit strukturu kurzu. Nemáme ale žádný vliv na technické fungování věci (na to, jak se zadávají a vyhodnocují otázky a podobně).

Takhle v diskusi nepoznáte, kdo je obyčejný uživatel a kdo tvůrce kurzu. Akorát můžete rozlišit moderátory, ti mají kolem ikonky zelené kolečko (tady v téhle diskusi je to Nemesis). Moderátor spravuje diskusi, čili může například mazat nevhodné příspěvky.


https://www.duolingo.com/profile/PavelKopp

Díky. Mohu ještě jeden dotaz? U denního cíle v desktopové verzi je napravo např. 13 denní serie... tomu rozumím, ale pod tím je např. 11 hod zbývá... (nepochopil jsem k čemu)


https://www.duolingo.com/profile/widle

Zbývá do konce dne, tedy do okamžiku, kdy se bude kontrolovat, jestli máte splněn limit pro dnešní den (pro započtení do série).

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.