1. Forum
  2. >
  3. Konu: German
  4. >
  5. Almanca Grammar Çalışma

https://www.duolingo.com/profile/tepkisel

Almanca Grammar Çalışma

The University of Texas at Austin tarafından sunulan başarılı bir 'gramer' çalışma platformu. Konu anlatımı ingilizce diliyle mevcut, lakin gayet anlaşılır. Faydası dokunacağına eminim. Buradan ulasabilirsiniz.

Bunun yanı sıra şöyle bir platform daha var. Bu da gayet başarılı.

İyi çalışmalar.

February 25, 2016

4 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/sh_erry0

SAg ol bu cok iyi oldu:))


https://www.duolingo.com/profile/desidero

Sağol varol, ellerine sağlık.

  • Türkçe Almanca kullanışlı bir dilbilgisi kitabi öneren var mı?

https://www.duolingo.com/profile/tepkisel

Merhaba. Öncelikle tesekkür ederim.

Ben simdiye kadar hicbir kitapla calisamadim, istedigim verimi alamadim. Bir kitabin siyah dedigini digeri gri diyebiliyor. Bu yüzden hangi kitabi alsam tatmin olmadim. Daha cok online almanca kaynaklardan ögrenmeye calistim. Bu bahsettigim kitaplar türkce anlatimli kitaplar. Almanca'yi türkce gramer yapisina benzeterek anlatmaya calistiklari icin ilerleyen konularda tikaniyor ve cikmaza giriyor ister istemez. "Her dilin kendi mantigi vardir." görüsüne katiliyorum bu yüzden. Eger kitaptan calisarak ögrenmek daha faydali ise size önerebilecegim alman biri tarafindan kaleme alinan bir kitaptir. Simdiye kadar istedigim verimi aldigim tek kitap: 'Deutsche Sprachlehre für Ausländer'

Almanca konu anlatilmiyor. Örnekler, hikayeler, alistirmalar, kurallar vs. Almanca'yi hic bilmeyen biri dahi anlayabilecegi seviyede. Nacizane tavsiyem -kitap olarak- budur sadece.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak Almanca öğren. Ücretsiz.