https://www.duolingo.com/Alchamei

Vysvětlení gramatiky

Zajímalo by mě, jestli u pokročilejšich dovedností bude doplňeno shrnutí gramatiky. U těch základních je sice dobré, ale hlavně u časů a gerundií vysvětlení zoufale chybí. Například ani já skoro nevím k čemu se používá předbudoucí čas a to, že ho umím vytvořit, mi v reálu moc nepomůže.

March 1, 2016

12 komentářů


https://www.duolingo.com/hella166755

Je , myslím, užitečné doplnit si informace i z dalších zdrojů - speciálně na této adrese najdete podrobné vysvětlení slovesných časů: http://www.helpforenglish.cz/gramatika/slovesa/casy

March 2, 2016

https://www.duolingo.com/Alchamei

Ale každý kurz by měl být natolik kompletní, aby si uživatel nemusel dohledávat věci z dalších zdrojů. Přijde mi to jako nedostatek, když všechno nemůžu mít na jednom místě.

March 2, 2016

https://www.duolingo.com/Voyta
Mod
  • 1065

Máte částečně pravdu. Duolingo razí filozofii, že naučit se jazyk je možné i jen za pomoci Duolinga, tedy pravidelným procvičováním překládání jednoduchých vět. Druhá věc ale je, že to zatím příliš nefunguje, alespoň já výrazně doporučuji mít kromě Duolinga i rodilého mluvčího a ještě nějaký další nezávislý zdroj, např. učebnici.

O chybějících poznámkách víme. Máme je v několika prvních lekcích, kde jsou pochopitelně nejvíce potřeba, po nich už s učením skoncuje tolik lidí, že vytváření poznámek v pozdějších lekcích nemá moc dobré vyhlídky na návratnost. Navíc nevím, jak dobře by někteří z nás zvládli poznámky vytvořit. Já například předbudoucí čas zvládám používat zcela bez problémů, ale že bych zvládl vysvětlit, k čemu se vlastně používá, tím si zas tak jist nejsem. Mohl bych to ukázat možná tak na vzorových příkladech, ale to už dělá Duolingo. Každopádně děkuji za podnět k přemýšlení. Pokud se někdy někdo z nás rozhodne nějaké poznámky přidat, třeba vám dám vědět.

March 3, 2016

https://www.duolingo.com/choeisa

Většina lidí skončí už po prvních pár lekcích? Moc mě to nepřekvapuje, ale je to škoda. Hlavně když si člověk uvědomí kolik nad tím kontributoři strávili času. A teď pracujete na kurzu češtiny - říkal jsem si kolik lidi to vůbec dodělá. Podle toho co čtu o ruštině a polštině, tak většina těch co u toho vydrželi už ten jazyk trochu ovládali.

March 7, 2016

https://www.duolingo.com/Voyta
Mod
  • 1065

Jestli chcete statistiku, tak podle interní statistiky a mých výpočtů se 51% uživatelů nedostane dál než za první lekci. A nepřekvapuje mě to. Duolingo se snaží, aby naučit se jazyk bylo co nejjednodušší, ale dost lidí si až pozdě uvědomí, že i s ním to je běh na hodně dlouhou trať.

March 7, 2016

https://www.duolingo.com/Nemesis_NaR

No já tedka začínám s ruštinou a už u lvl 6 vidím, jak s pokračujícím kurzem rapidně klesá počet komentářů u vět (což je i docela dobře, kdo chce u jednoduché věty o třech slovech mít 50 komentů...)

A aji to tak sedí s tím, jak DuoLingo prezentuju - dobré na procvičování jazyka aneb zůstat v kontaktu s jazykem, ale na naučení samo o sobě ho moc doporučit nemůžu. Zkouším to ted na sobě s ruštinou, ale nevím nakolik to je reprezentativní, vzhledem k tomu, že jsem už rok na výšce ruštinu měl (i když tomu už jsou věru 4 roky nazad) a stejně mám i učebnici pro samouky a o víkendu se učím z ní.

Btw ještě k ruštině - kurz vycházející z angličtiny je dost nevhodný pro nás pro čechy. Představovat postupně všechny pády je pro nás čechy zcela irelevantní. Mnohem efektivnější by bylo udělat úvodních pár okruhů takových, že se vždy představí 1/2 vzory skloňování/časování a ted se k nim mrskají věty ve všech pádech... Jsem zvědavý, či se něčeho takového jako kurz CZ-RU opravdu jednoho dne dočkáme :-)

March 7, 2016

https://www.duolingo.com/jessie1717

To je velká škoda, asi jsem motivovanější. Jsem právě takřka na konci kurzu, což mě přimělo vrátit se k papírové učebnici protože jsem zjistila že mám sice velkou slovní zásobu ale vlastně téměř neumím tvořit věty. Což se výrazně zlepšilo, teď musím hlavně procvičovat abych to zautomatizovala.

September 8, 2016

https://www.duolingo.com/Voyta
Mod
  • 1065

Přidal jsem krátkou poznámku k lekci "Předminulý čas". Stejně si myslím, že tu celou lekci budeme muset překopat, ale alespoň budou uživatelé chápat, k čemu to tam je.

April 7, 2016

https://www.duolingo.com/Alchamei

To je skvělé, jen tak dál. :-) Každá toková maličkost pomáhá, já jsem sice s tím byla obeznámená už předtím, ale pro někoho kdo to vidí poprvé to může dělat problémy.

April 12, 2016

https://www.duolingo.com/Vyhoukano

hele je to super... jako totalni tupoun na jazyky (vcetne materstiny) mi to hrozne pomaha... Koukan na to vlastne stale dokola. Vzdy si to po nejakem case musim zase osvezit. Hrozne by to bodlo i u tech ostatnich. Vim, ze se to da najit jinde, ale tady jde o tu rychlost na miste, kde to potrebuju... A hlavne ta strucnost. Jen ten princip s tim silenym have atd... Udelal jsem si vypisky na papir, ale ten proste nemam stale sebou. Tohle je nejlepsi. Dik.

May 6, 2016

https://www.duolingo.com/Voyta
Mod
  • 1065

Další poznámka, tentokrát u stupňování přídavných jmen. Zrovna vám to asi bude k ničemu, ale aby nikdo neříkal, že se tu jen tak válíme.

May 8, 2016

https://www.duolingo.com/NattyHurt

K duolingu som sa dostala alsolutne nahodou. Neslo ani tak o anglictinu ako o pisanie desiatimi. Napokon dva v jednom je super a este sa cvicim aj v cestine. Pravidla prichadzaju casom same:)

June 8, 2016
Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.