1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Sevgili Arkadaşlar

https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

Sevgili Arkadaşlar

Türkçenizi kullanarak İngilizce öğrenebileceğiniz sistemimiz cümlemize hayırlı uğurlu olsun. Bir buçuk aydır üzerinde çalıştığımız bu kurs sonunda Beta'ya çıktı. Beta'ya çıkmış olmasının anlamı da bu kursun bir son versiyon değil, deneme versiyonu olduğudur.

Deneme versiyonu olması da ilk kullanıcılar olarak vereceğiniz geri bildirimlerle bizlere--ve de gelecekteki kullanıcılara--çok büyük bir faydanızın dokunabileceği anlamına geliyor. Kurs boyunca öğreneceğiniz 1952 İngilizce kelimenin her biri için 3'er örnek cümle tercüme ettik, ve cümlelere ortalama 10-15 tane alternatif cevap ekledik. Gerekli aritmetiği artık siz yapın. Ancak bunun da şu anda kalite beklentimiz açısından yeterli olmadığını bilin.

Bizim 4 kişi olarak aklımıza gelmeyen alternatif cevapları, yapıp da farketmediğimiz hataları, ağırlıkları aksaklıkları hep siz kullanıcılar farkedecek, ve bizlere bildireceksiniz. Bu yüzden dersleri yaparken karşılaşacağınız problemleri testin altında çıkacak olan 'Rapor Et' tuşuyla bize iletmenizi istiyoruz. Beta'dayken binlerce kişinin vereceği raporlar sayesinde, tam sürüme geçtiğimizde hizmet vereceğimiz milyonlarca kullanıcının daha rahat etmesini sağlayabiliriz.

Bunları yaparken de birbirimize karşı hoşgörülü davranmamız, eleştirilerimizde yapıcı olmamız, ve insanımıza tamamen ücretsiz olan bu fırsatı sunarken--ve yavaş yavaş mükemmel hale getirirken--sabırlı olmamız ekip olarak en büyük temennimizdir.

Hepinize iyi çalışmalar. Bu forumda bol bol görüşmek, sık sık konuşmak üzere.

Barış, Selcen, Gülbin, ve Cansu

[NOT]: Beta demek, sadece web demek; iPhone ve Android'de Türkçe henüz yok demek :-)

[NOT 2]: iPHONE VE ANDROID'E DE GELDİK!! ^_^

December 29, 2013

53 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/senseix

Barış, Selcen, Gülbin, ve Cansu, arkadaşlar sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır, emin olun ki bu siteyi en fazla kullanan milletlerden biri Türkler olacaktır, ve bu sizin sayenizde olacaktır, mecbur olmadığınız halde , gariban Türk insanının mahrum kalmaması için değerli vaktinizi ayırdınız, üzerimize hakkınız geçti, hakkınızı helal edin, darısı diğer dillerin başına ancak en önemlisi ingilizce çünkü bu dili bilen diğer dillere de çalışabiliyor..Bu arada burada abazan istilasıda olmaz çünkü özel mesaj yok ben aradım yok :) saygılar sevgiler, Mutlu Noeller..


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

en heyecanla bekleyenimiz sendin hocam, umarım beğenerek kullanırsın :)


https://www.duolingo.com/profile/mukremin.duru

emeği geçen çok değerli hocalarım. daha önce yazmış olduğum yazılarımda da belirttiğim gibi sizleri ve çalışmalarınızı çok beğeniyor ve takdir ile karşılıyorum. bunun için bir daha sizlere teşekkürlerimi sunmayı bir borç biliyorum. sizlerden ricam daha önce bir kaç defa "Problem Rapor Et" kısmında da belirttim, çalışmayı kaybettiğimiz zaman "Hiç canın kalmadı! Cevabımı göster" kısmında "Cevabımı göster" kısmına gerek kalmadan diğer bölümlerde de olduğu gibi cevabın otomatik olarak gösterilmesini tavsiye ediyorum. saygılarımla.


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

Vallahi Türkiye'de herkesin elinde bi akıllı telefon. Kursu üretirken rekorlar kırıldı, kurs kullanılırken daha acayib rekorlar kırılmazsa namerdim! Merry Christmas güzel kardeşim ^_^


https://www.duolingo.com/profile/Xalit

türkçe dil seçeneğini, muhtemelen büyük uğraşlar sonucunda duolingo'ya kazandıran, emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. eminim anadolu'da türkler kadar kürtler de size minnettar olacak.


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

Buraya sürekli yeni diller eklemek istiyoruz--buna Türkiye'nin farklı yerlerinde konuşulan çeşitli diller de dahil ;-)


https://www.duolingo.com/profile/gokhanweb

Çok teşekkürler. 1 yıl boyunca anadolu lisesinde (hazırlık sınıfında) haftada 24 saat ingilizce dersi aldık. Ardından lisenin kalan 3 yılında en az haftada 8 saat ingilizce dersi aldık. Devlet şu sitenin öğrettiğini öğretemedi. Umarım Türkçe-Kürtçe de eklenir.


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

Aslında bakmamız gereken yerleri biliyoruz (Yaşayan Diller Enstitüsü, Dicle Üniversitesi, vs) ama Türkçe ve Kürtçeyi yüksek seviyede bilen iki kişi çıktığı anda yapımına başlanır. Haber eyleyin yeter.


https://www.duolingo.com/profile/SerdarBalci

Merhaba ProwlingParis; Türkçe-Kürtçe, simültane; İngilizce-Kürtçe, ardıl tercümanlık yaptım. Kürtçe konusunda yardımcı olabilirim. Kolay gelsin...


https://www.duolingo.com/profile/suejhe

Barış'ın da dediği gibi desteklerinizi bekliyoruz, bir hatamız olduysa da şimdiden affola.

İyi çalışmalar bol keyifler:)


https://www.duolingo.com/profile/Pascowl

ne güzel insanlarsınız, teşekkürler! :]


https://www.duolingo.com/profile/BulentGercek

Öncelikle Barış ve ekip arkadaşları Selcen, Gülbin, ve Cansu. Sizlere çok çok teşekkürler. Türkiye topraklarında kültürel olarak birçok dilimiz var evet, ancak ortak dilimiz Türkçe adına önemli bir değerdir bu başarınız. Dün itibarı ile tek tek tüm sorulara ve cevaplarına kafa yorarak ilerliyorum. Eşimin ingilizcesi çok iyidir o da yardımcı oluyor. Notlarımı alıyorum ve gerekli tüm raporlamaları yapıyorum. Sizin güzel emeğinize bizde elimizden geldiği kadar destek olmalıyız. Hep beraber en kısa sürede beta sürecini sonlandıralım ve bu emeği sonuca bağlayarak yayına açalım. Tekrardan ellerinize sağlık arkadaşlar!


https://www.duolingo.com/profile/goobles

Biz de sizlere raporlar için teşekkür ediyoruz. Bu şekilde, sizin yardımlarınızla, çok çok daha güzel bir şey olacak bu!


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

Eksik olma Bülent kardeşim. Geri bildirim için ekstra efor sarfetmene gerek yok, göynünden geldiği gibi cevapla, gerekirse tıklatırsın :-) Önemli olan siz öğrencilerin doğal olarak nasıl düşündüğü. Şerefe!!


https://www.duolingo.com/profile/enesersin

Ellerinize sağlık, şu an gayet güzel gidiyor.


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

Eyvallah gözüm. Allah zihin açıklığı versin.


https://www.duolingo.com/profile/kurt_03

elinize sağlık arkadaşım emeklerinizin karşılığı mutlaka olacaktır, kim zerre iyilik yaptıysa onu görür


https://www.duolingo.com/profile/LeOCMaN

Emeğinize sağlık. Kolay gelsin.


https://www.duolingo.com/profile/onurmt

Elinize sağlık, her türlü problemi elimden geldiğince bildireceğim. Türkçe ile daha güzel olmuş site. :)


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

Di mi? Daha bi samimi ^_^


https://www.duolingo.com/profile/Antivir

Tebrikler arkadaşlar, yolunuz açık olsun, böyle bir nimetten Türk insanı da nasiplensin :)


https://www.duolingo.com/profile/may_ene

çok beğendim :)) ellerinize sağlık :)


https://www.duolingo.com/profile/yavuzcosar

Elinize sağlık ispanyolca öğrenirken ingilizcemi de tazeleme imkanı buldum. Umarım kısa sürede diğer diller de eklenir :)


https://www.duolingo.com/profile/Azor_Ahai

Ellerinize sağlık arkadaşlar, bu güzel siteyi Türkçe dil seçeneği eklenince keşfettim. Sayenizde İngilizcemi daha da geliştiriyorum, emeği geçen herkesin ellerine sağlık.


https://www.duolingo.com/profile/dkelleci

Emeğinize sağlık. Daha önce cep telefonuma indirmiş ve Türkçe olmadığını farkedince üzülerek kaldırmıştım. Bugün en azından sitede artık Türkçe'nin olduğunu görünce hemen kayıt oldum. Umarım en kısa sürede beta sürecinden çıkıp Android'e de Türkçe eklenir. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.


https://www.duolingo.com/profile/orkases

Alışkanlık yaptı. Ufak kızım baba baykuş ağlamasın diyor :-)


https://www.duolingo.com/profile/murattosan

Harika olmuş, hepinizin eline sağlık.


https://www.duolingo.com/profile/PyrZdd65

( extra paralı siteleride kullanıyorum) ve objektif olarak degerlendirmem duolingo kesinlikle farklı bir bakış açısı ele almış. insanların tam olarak nerede hata yaptıklarını göstermek için tuzak kuruyor . ilk 2 gün bu ne biçim site desemde daha sonra assında yanlışlarla dogruyu ögrettigi tarafını görüyorsunuz. Kesinlikle çok başarılı degil ( bire bir sohbet yok , seviye tespiti için 25 papel :) gerekiyor . fakat sınırları zorlamış keyifli bir site . çok fazla tekrar etme şansı buluyorsunuz ve kelimeler adeta beyninize kopyalanıyor ;)


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

papel derken? onlar lingot ve zaten ders yaptikca kazaniyorsun, ya da guzel yorumlar yaparken insanlar sana verebiliyor. sohbet olayinin olmamasi da bazilarina gore olumlu bir sey. biliyoruz ki genelde amacini asiyor sohbet olayi olursa insanlar dil pratigi yapmak yerine baska seyler aramaya kalkisiyor...


https://www.duolingo.com/profile/PyrZdd65

''papel'' :) işin espirisi. Gelelim sohbet konusuna .. Sohbet ederken hertürlü olumsuzluklar veya istenmeyen bir durumda , fotografının altında kullanıcıyı bloke et linki olur ve sebebi yazılır. Buda admin tarafından degerlendirilir ve istenilirse kullanıcı silinir ve o msn adresinden bir daha asla engellendigi siteden üyelik alamaz. Olumsuz olarak bakmamak gerekir. Bu kadar çaba harcanmış ise bu olması gerekir diye düşündüm bireysel olarak sıkıntım olsa kullanmayı bırakırım . Ve bir çok arkadaşıma tavsiye ettigim site için olursa daha iyi olur denilebilecek önerim sadece .


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

Kanka işin aslını söyliyim sana. Bu tarz community-based yerlerde özel mesaj, özel web-chat falan işlerine dalıp transparanlığı ve kontrolü bırakırsan ip çok net kopuyo. Zaten chat hizmeti veren çok site var, hepsi emrine amade. Bi de gerçek dünya var; burda İngilizce olayını hallet, sora kanatlanıp uç!


https://www.duolingo.com/profile/BulentGercek

Barış o kadın resminden kurtulmuşsun yaşasın seni görmüş olduk :D


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

Evet ben de sivil hayata geçiş yaptım, zenci teyze no more :-)


https://www.duolingo.com/profile/PyrZdd65

I understand kanka :)


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

genel tartismada (http://www.duolingo.com/topic/1/new) sikca soruldu bu sohbet olayi ama anladigim kadariyla eklemeyi dusunmuyorlar.


https://www.duolingo.com/profile/PyrZdd65

tamam dır . Siteyi tasarlayan ve emegi geçenlere müteşekkirim. ''Saygılarımla''


https://www.duolingo.com/profile/BulentGercek

@PyrZdd65 Aslında 25 lingot çok problem olmuyor. Başka bir işe de yaramıyor lingot. Ben lingotlarla daha çok Can satın alıyorum :D Biriktikçe birikiyor. Birebir sohbet problemi de sesli tekrar ile konuşma pratiğine dönüştürülerek çözülüyormuş gibi görünüyor. Bu kadar herkese açık bir yapı için müthiş bir alt yapı sunuyor.


https://www.duolingo.com/profile/AEfeKvlcm

Ellerinize Sağlık Sayenizde İlk Defa İngilizce Pratiği Yaparken Eğleniyorum Sanki Büyük Şeyler Yapmış Gibi Hissediyorum . :) :) :)


https://www.duolingo.com/profile/josef_b

tşkler bütün emeği geçenlere çok beğendim siteyi. ve türkçe oluşunu. ;)


https://www.duolingo.com/profile/stultilingua

App'de "ENGLİSH" yazıyor, "ENGLISH" yerine, nereye feedback verebileceğimi bilemedim. Bir de "TÜRKÇE'DEN İNGİLİZCE" yapılamıyor mu seçenek, "TÜRKÇE DİLİNDEN İNGİLİZCE" yerine, daha native hani. :)

ek: sitede tartışmalara bakarken de yukarda solda "< İNGILIZCE" yazıyor.

ek 2: Türkçe karakterlerin de typeface lere girmesini sağlayacağız sanırım ilginç bir şekilde; çünkü sitedeki metinlerdeki bu na-profesyonellik/düzensizlikten hoşlanmayacaklardır; "ş"lerin, "ı"ların, "ğ"lerin halinden yani. :)

ek 3: İngilizce'den Türkçe öğrenmek isteyenler için de yumurtayı yumurtlarsanız (inkübatör) ufak ufak yardımcı olabilirim; ama vaktim dar, daha dedike birilerini bulursunuz heralde.


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

bu söylediklerinin hepsinin farkındayız ve programcı tayfasına haber ettik. ama genel olarak I/İ olayı biraz zormuş. yakında çözmelerini umuyoruz


https://www.duolingo.com/profile/serkan.kay

Harikasınız, gerçekden eğlenceli ve öğretici olmuş elleriniz sağlık


https://www.duolingo.com/profile/filizuckun

Size çok teşekkür ederim. Eğlenerek öğreniyorum.


https://www.duolingo.com/profile/7nbitirdin

Merhaba bu harika çalışma için teşekkür ederim. Benim bir sorunum var duolingo iPhone uygulamasının son sürümü iphone 4 5.1 sürümde çalışmıyor. Güncellemeleri gerekli yerlere iletirseniz sevinirim. Bilggisayarim olmadigi icin alternatifim telefon.


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

Ben patronlara çıtlatırım bunu. Yalnız beta'da olduğu sürece telefon ya da tablet'te olmayacak Türkçe, sadece web.


https://www.duolingo.com/profile/A4L

Merhabalar. Wikipedia'dan çeviri yapmak betadan çıkması gerektiğini bir yerde okumuştum. Beta sürecinden ne zaman çıkar? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

Doğru hatırlıyosun. Bi 2 hafta daha var Beta'dan çıkmasına.


https://www.duolingo.com/profile/mfza

Ellerinize sağlık...


https://www.duolingo.com/profile/muratbaseren

İngilizce'yi öğrenirken eğlendiren, sevdiren hatta günlük alıştırmalarımı bana hatırlattıkça bir an önce eve gitsem de biraz alıştırma yapsam, beceri yapsam dediğim heyecanlandığım bir site.. Bu sistemde çalışırken kendinizi tek taraflı hissetmiyorsunuz. Cevaplar çeşitli olabildiği gibi, insanı anlayan ve kısmen doğruya, kısmen doğru diyerek yaklaşan insansal bir AI mekanizması kondurulmuş. Buna bayıldım. O sebeple sıkılmıyorsunuz, bir video izler gibi yada bir ders kitabı okur gibi tek taraflı hissettirmiyor size, sanki baykuşla beraber çalışıyor gibiyim.. :-) Gerçekten eğlenceli..

Tüm ekibe ve emeği geçenlere teşekkürler, Başarılarınızın devamını ve sürekliliğini diliyorum..


https://www.duolingo.com/profile/muratbaseren

Bu arada ufak bir notluk hiç fena olmaz. Önemli metinleri veya kelimeleri saklayabileceğimiz. Bunu bir feedback olarak ilgili geliştiricilere iletebilirsiniz. Tekrar teşekkürler..


https://www.duolingo.com/profile/muharrem6066

bende yeni başladım güzel buldum devam ediyorum ingilizce ögrenmek istiyorum bakalım nasıl olacak yavaş yavaş ilerliyorum güzel bir site tşk ediyorum


https://www.duolingo.com/profile/hasan121121

ben dualingo hesabımı mın dilini karıştırdım nasıl yapacagımı bilmiyorum birisi bana yardımcı olabilir mi ?

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.