1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Souhrnný test

https://www.duolingo.com/profile/honzaz98

Souhrnný test

Přeji hezký den, měl bych jeden dotaz a jelikož nejsem velmi zkušený a zběhlý na stránkách duolingo, tak odpusťe pokud je to zbytečná otázka. :)

Pokud projdu jednotlivými stanovišti, oddělující jednotlivé jazykové lekce. Je možné si případně nabyté znalosti případně vyzkoušet v nějakém " souhrnném testu " a nebo budu muset všechny kapitoly jednotlivých lekcí projet znovu a jednotlivě? :)

Předem děkuji za odpověď.

March 14, 2016

6 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/widle

Duolingo slouží i k procvičování. Po nějaké době od naučení nových lekcí (ať už se je učíte jednotlivě, nebo přeskakujete pomocí testů) se vám témata zobrazí opět barevně a s ubývající stupnicí, což je výzva k tomu, abyste si je zopakoval. To můžete udělat buďto jednotlivě, nebo pomocí tlačítka Posílit dovednosti nechat systém, aby vám je předkládal postupně automaticky. Jak rychle se jednotlivá slova a věty vrátí k opakování záleží na tom, jak se vám dařilo na ně odpovídat správně (a jestli jste se díval do nápovědy).

Pokud stojíte opravdu o test, kupte si za nasbírané lingoty "Kvíz pokroku". Ten zkouší z celého rozsahu kurzu a na konci dostanete hodnocení (mezi 0 a 5 body), takže si můžete udělat představu o tom, jak velkou část už umíte.


https://www.duolingo.com/profile/honzaz98

Rád bych se ještě zeptal... Jednotlivé lekce, které obsahují jednotlivé kapitoly jsou pouze jakési základy od různých témat týkající se daného jazyka. nemám pravdu? Pokud dokončím celý strom lekcí daného jazyku. Měl bych mít teoreticky naučené základy a na pokročilejší výuku bych si měl najít něco jiného? Nebo jak to mu mám rozumět? A vážně se omlouvám, ale snažím se to vše pochopit a nejlépe od někoho zkušeného :)


https://www.duolingo.com/profile/widle

Víceméně tak. Pokud dokončíte celý strom (doporučuji nejen se dostat na konec, ale také ho nějakou dobu ještě procvičovat), měl byste znát všechny podstatné gramatické jevy a nějaký základ slovní zásoby. S tím byste si už mohl troufnout na nějaké originální zdroje - třeba přečíst jednodušší knížku a podobně. Nebo si pustit film/seriál a titulky si dát místo českých anglické. To můžete brát taky jako takovou další úroveň učení. Na druhou stranu mluvit se tady moc nenaučíte, takže to je potřeba trénovat jinde.


https://www.duolingo.com/profile/Kratas42

Zakoupil jsem si test a při první otázce se objevila jakási chybová hláška a bylo po testu i lingotech :-)


https://www.duolingo.com/profile/pandulicka

Daruji Vám aspoň 10 lingotů, ať Vás to tak nebolí :-)


https://www.duolingo.com/profile/Kratas42

Díky, mám jich dost. To nebyla stížnost, jenom takové upozornění, že se to může stát.

Související diskuze

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.