1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "They are going to offer her …

"They are going to offer her coffee."

Překlad:Nabídnou jí kávu.

March 15, 2016

7 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/KamilaB10

Oni ji nabídnou její kávu. Zní to víc český?


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Jestli to zni vice cesky nevim, ale ta anglicka veta to nerika. Ta anglicka veta bud rika, ze oni ji nabizi kavu nebo rika, ze oni nabizi jeji kavu (a neni jasne, komu tu kavu nabizi, jenom, ze ta kava je jeji).


https://www.duolingo.com/profile/Jenda-48

Souhlas, ale proč je tam hovorové kafe, nikoliv káva


https://www.duolingo.com/profile/hela652592

Ale jde přeci o vyjádření budoucnosti - i když blízké nebo jisté. Proč to nejde přeložit "nabídnou"? Abych to mohla dát do budoucnosti, musím použít "wil"? Děkuji h


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Nabidnou' je i nas hlavni preklad....


https://www.duolingo.com/profile/Libkupkova

Nevidím chybu v překladu. Oni jí nabídnou kafe, můj překlad, špatně. Dobře je prý nabídnou jí kávu. Pokud káva je coffee, jak se řekne kafe? Ve slovníku mám coffee rovno káva, kafe.


https://www.duolingo.com/profile/jenda48

Nechte to být. Jedině to můžete nahlásit aby vas oreklad zařadili. Protize kav i kafe Duo bere, tak asi vase arianta "pouze" není dosud zařazena do portfolia překladů. A připomínky zde v diskuzi mají dlouhou nebo žádnou odezvu, nahlášené připomínky mají v řešení přednost a to výraznou. Navíc moderátoři na tuto skutečnost v diskuzích nepravidelně upozorňují. Já mám například již 15 potvrzených přijatých překladů za oba účty a všechny mnou studovane jazyky za dobu dvou let užívání Duolinga. Samozřejmě i porušením časové řady z důvodu vlastní viny, nepozornosti.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.