1. Forum
  2. >
  3. Konu: English
  4. >
  5. ders içi tartışmalara cevap y…

https://www.duolingo.com/profile/akif.y

ders içi tartışmalara cevap yazan yok

ders içi tartışma bölümlerinde 10.larca soru soran var (hatta birçoğu aynı olan sorular) ama cevap veren kimse yok. Bir sürü soru havada kalmış. Deneyimli Site yöneticileri bu soru bölümleriyle ilgilenirse çok sevinirim zira çok faydası oluyordu. Misal Selcen Hanım hiç ortalarda yok :)

March 18, 2016

5 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/MeteUlku

Merhaba,

Sizin de dediğiniz gibi birçoğu aynı soru, insanlar aynı şeyi sorup duruyorlar üstteki yorumlara bakmaksızın.

Bir de moderatör olduğumdan beri sürekli rastladığım bir şey var, tartışma alanları sorulardan daha çok hakaret ve saçma şeylerle dolu. İnsanlara yardım etmek görevimiz, forumdaki kirlilikleri temizlemek de görevimiz ancak insanların sorularından çok bazı insanların "pislikler"ini temizlemekle daha çok uğraşıyoruz.

Şu sıralar pek aktif olamıyorum ben kendi adıma konuşacak olursam, sanırım bu diğer moderatörler için de geçerli. Sizin gibi bizlerin de özel hayatları var, hem moderatörler hem de kurs gönüllüleri bu işi gönüllü olarak yapıyor, bir maaş almıyoruz. Bu yüzden bu kurstaki herkes eşit, ister normal üye isterse moderatör olsun. Yetişebildiğimiz kadarına yetişmeye çalışıyoruz hepimiz, ancak 6 milyon insan var yaklaşık, hepsine yetişemeyiz tabi ki. 10 dakika içerisinde 0-10 arası yorum yazılıyor zaten tartışma başlıklarına, hepsine yetişmek imkansız. İnanın artık tartışma konularından çok, insanların profillerine girip küfrettikleri için uyarmaya daha fazla zaman ayırır oldum.

Bunu okuyan insanlardan ricam, lütfen tartışma alanlarında sorularınız dışında saçma yorumlar, saçma espriler yapmayın ve eğer bir sorunuz varsa onu sormadan önce daha önceden yazılan yorumları okuyup sizin sorunuz sorulmuş mu sorulmamış mı kontrol edin! Teşekkür ederim, herkese iyi dersler. Bir de problemli olduğunu düşündüğünüz cümleleri raporlarsanız çok daha mutlu edeceksiniz bizi.


https://www.duolingo.com/profile/nsnaltun

Evet genelde sorular yazılıyor cevap alınmıyor ama burada Selcan Hanımı suçlamamak lazım sonuçta oda bir insan ve onunda önemli işleri var ayrıca her dakika duolingoda olucak hali yokya hemde onlarında bir özel hayatı var bununla ilgili birşey sorguluyamazsın

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.