A Duolingo a világ legnépszerűbb nyelvtanulási módszere. És ami a legjobb, teljesen ingyenes!

https://www.duolingo.com/aalmasi

2 év a Duolingón

aalmasi
  • 25
  • 8
  • 5
  • 4
  • 2
  • 2
  • 1416

Sziasztok!

Ma 2 éve, hogy elkezdtem használni a Duolingot. Másképp fogalmazva, ma 730 napos a szériám. Erre nagyon büszke vagyok, soha semmit nem csináltam 2 éven keresztül minden egyes nap.

Az első év kihívásairól, örömeiről pár gondolatot itt írtam: https://www.duolingo.com/comment/7686156 A második év az elsőhöz képest már olyan nagy dolgokat nem tartogatott, igaz én sem kerestem olyan nagyon a kihívást, csak a szinten tartás és a mindennapos gyakorlás volt a fő célom. Ez sikerült is, nem is nagyon kellett különösebben figyelni, hogy a minden nap gyakoroljak, egy idő után ez magától jött. A második évben egyszer sem kellett szériafagyasztóznom. Az angol aranybagoly már az első év végén meglett (úgy hogy színarany volt mögöttem a fa), a második évben ezt a szintet tartottam. Ma is színarany a fa mögöttem és szinte minden nap az volt az elmúlt 1 évben. Amit kicsit hiányolok, hogy a megmártózáson kívül a Duo nem kínál semmit azok számára akik elérték az aranybaglyot és ezt a szintet szeretnék készség szinten begyakorolni, mielőtt továbblépnének. A boltban a 2465 lingotomon már rég nem tudok semmit venni, szintet már rég nem ugrok (ha jól tudom a 25-ös szintnél nincs feljebb) és a 35 609 pontom (angolból és további 10 000 más nyelvekből) is jól hangzik, de extrát nem nyújt. A „sátoros” ünnepeket sem emeli ki a Duó, nincs semmi az első év végén, sem a második év végén. Terveim a jövőre nézve: az angol-magyart várom még, azt szeretném még végigcsinálni (hátha az még egy jó tanulási, gyakorlási lehetőség), angol alapokról az eszperantóba és az olaszba szeretnék még egy kicsit belekapni, de legfőképpen a magyar-angolba szeretnék továbbfejlődni, készségszintűvé tenni a jelenlegi tudásom. Mindenestre jó érzéssel tölt el, hogy megvan a 2 év, ha nyelvérzékem nincs is, legalább kitartásom az van! :)

8
2 éve
1

19 hozzászólás