1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Turkce Calisabilecegimiz Bask…

https://www.duolingo.com/profile/mmustafaaslan

Turkce Calisabilecegimiz Baska Diller Olacak mi?

Merhaba,

Turkce calisabilecegimiz baska diller olacak mi, bu yonde herhangi bir plan var mi ? Varsa hangi dil yahut diller on planda dusunuluyor?

iyi calismalar, Mustafa ASLAN

January 6, 2014

2 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

uzun vadede çok fazla seçeneğin kesinlikle olacak. kısa vadede belirli olan tek şey İngilizce bilenler için Türkçe (Şubat-Mart gibi). ön planlarda düşünmekten yana eğer kalifiye ve motivasyonlu biri, atıyorum, "ben türkçe-boşnakça yapabilirim" derse önden önden o yapılır. talep edilen popüler seçenekler önemli tabi ama asıl olay dediğim gibi kursu yapacak adam olması.


https://www.duolingo.com/profile/DavutGurbuz

İpucu : İngilizce'yi öğrenen zaten diğerlerini İngilizce üzerinden öğrenebilir. :D Olay popüler bir dil öğrenmekte bitiyor. Çeşitli lang.partnership siteler var bilmiyorum tâkip ediyor musunuz? Bir Çinli çok kolay bir Amerikalı ile dil exchange'ine geçebiliyor. Amerika'da da çok Çince öğrenen ver. Fakat Türkçe öğrenmek isteyenlerin sayısı "nisbeten !" az. Bu yüzden ücreti mukâbilinde işlem görebiliyor insanımız. Bu anlamda bu çalışmada emeği geçen arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum. İyi bir hizmet. Duolingo bidirectional olduğu için eğer Türkçe öğrenmek isteyenler çok olsaydı. ?->Türkçe sistem hazırlanınca Türkçe->? dili hazır olmuş olurdu. Fakat bizim emekler emeklemek gibi oluyor diğerlerinin avantajı arasında. Sistemin her ne kadar henüz eksikleri çok olsada ,arkadaşlar emekleriyle ciddi bir yere getirmişler. Saygı duyuyorum.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.