1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Türkçeden İngilizce beceri ağ…

https://www.duolingo.com/profile/Gokhan_Atalay

Türkçeden İngilizce beceri ağacını tamamladım.

Herkese merhabalar, 5 günlük bir çalışma sonunda beceri ağacını tamamlamayı başardım.

Kursu hazırlayanlara dilimizi uluslararası bir ortamda temsil ettikleri ve herkesin kullanımına sundukları için çok teşekkür ederim. Türkçemiz ve insanlarımız buna layık!

alternatif cevaplardaki eksiklikler herkes raporlamalarını yaparsa azalacaktır. Birçok açıdan da şimdiden iyi gözüküyor. Herkese kolay gelsin. Çabalamaktan hiç vazgeçmeyin. ;)

January 6, 2014

14 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/redundantt

ben de bitirdim ingilizce ağacını:D ee şimdi nolcak bu kadar mı


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

Hayir, kaybolmayin bir yere :) Tabii ki isterseniz istediginiz kadar pratik yapabilir, eger ihtiyaciniz varsa bazi bilgileri taze tutabilir, ya da rapor yollayarak bize katkida bulunabilirsiniz. Ama daha onemlisi, pek yakinda (muhtemelen 2-3 hafta) "ceviri" kismimiz acilacak, yani Ingilizce siteleri/dokumanlari (mesela wikipedia articles veya haberler) hep beraber Turkceye cevirecegiz. Eger nasil bir sey oldugunu bilmiyorsaniz/gormek istiyorsaniz, betadan cikmis kurslardan birine girip goz atin. Isin en guzel ve onemli kismi bu olacak :)


https://www.duolingo.com/profile/DavutGurbuz

Zâten duolingo'nun amacı insanların dil öğrenirken internetteki içerikleri tercüme etmeleri. Bunu da bir tür gamification denilen yönetemle yapıyorlar ki çok başarılı.

İspanyolca bölümüne Bonus stage denilen bölümler eklendi. Lingot'larınızla bu bölümleri açıp farklı pratikler yapabiliyorsunuz.

Bu gamification yöntemine bizim eğitim sisteminin çok ihtiyâcı var. Barış beye de söyledim F@tih projesinde çalışan danışman arkadaşım var. Barış bey biraz daha olgunlaştığında tekrar senlenelim kendilerine dedim. Ben bu uygulamayı(o zaman Türkçe yoktu) ve http://www.english-vocabulary.eu/dictionary.html adresindeki uygulamayı kendisine bildirmiştim.

Temennim o ki f@tih projesi ile bu tür gamified içerikler öğrencilerin eline geçer ve hem eğlenir hem öğrenirler.

Aslında o kadar çok şey yapılabilir ki. Düşünün bir öğrencinin neleri bildiğini neleri bilmediğini tâkip edebilirsiniz, yarışmalar düzenleyip ödüller verebilirsiniz. Ödevlerini eğlenerek sıkılmadan yapmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yüzden duolingo bence çok önemli. Çok iyi bir örnek. Biz de bunun Hoca Nasreddinlisini ,evliyâ çelebilisini , kel oğlanlısını bugüne kadar neden yapmadık ki.

Artık üniversitelerde çeşitli lecture'lar açılıyor bu gamification üzerine online derese de katılabiliyorsunuz . https://www.coursera.org/course/gamification Yine çok konuştum değil mi?


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

tam doğru miktarda konuşmuşsun :-) tamamen doğru ve faydalı bilgiler için teşekkür ediyoruz.


https://www.duolingo.com/profile/redundantt

okey bekleyebilirim sanırım .d


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

Cok sevindik! Bitirilebildigine gore eksikliklerimiz cok fena degil demek ki :)


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

bu arada global discussion'dan da yazip reklamimizi yapabilirsiniz :)) http://www.duolingo.com/topic/1/new


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

Evet aynen, Rusça ağacını ilk bitiren kullanıcı bayağı ilgi çekmişti: http://www.duolingo.com/comment/1407436 Biz de çekelim ^_^ Tebrikler!


https://www.duolingo.com/profile/hoobaa

Oradakiler nedir öyle hepsi 20 küsürüncü seviyedeler 2-3 dilde (: ayrıca biz de neden sadece ingiliz bayrağı çıkıyor sadece (:


https://www.duolingo.com/profile/ProwlingParis

şimdilik Türkçe'den öğretebildiğimiz tek dil İngilizce. zamanla diğer diller de eklenecek. o zaman sizlerin de Amerikan bayrağından başka bayrakları da olabilecek. seviye 20'ye de daha çok var--azim ve zaman lazım.


https://www.duolingo.com/profile/murattosan

Tebrikler Gökhan, bende yarıya yaklaştım darısı başımıza :)


https://www.duolingo.com/profile/deryasade

tebrikler insallah banada nasip olur basarilar


https://www.duolingo.com/profile/cimbom1

merhaba bencede bana nasip olur

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.