1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Macarca Kursu

https://www.duolingo.com/profile/Dragstyle

Macarca Kursu

Aylardır İngilizce-Macarca'yı bekliyorum, halen açılmayınca Macarca-İngilizce'ye başladım, Macarca'yı anlamaya çalışacağım diye cılkım çıkıyor. Zalımsın Duolingo :))

March 25, 2016

9 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/.BlueBooks.

İngilizceden Macarca kursu betada. Hadi hayırlı olsun. :D Artık oradan çalışabilirsiniz.


https://www.duolingo.com/profile/Dragstyle

Hocam bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Yoksa daha görmezdim açıldığını. Bildirimi görür görmez açtım bilgisayara baktım. Bir iki de alıştırma yaptım, anlık olarak nasıl bir mutluluk yaşadığımı anlatamam :) Hee açıp hemen çalışacağımdan mı? Değil. Yaklaşık dokuz aydır bekliyordum. Hep de %92-99 arasındaydı yapım aşaması, İbranice,Hintçe gibi de değil ki, alfabesi bize biraz ters gelsin. Tabi gönüllü olarak yapıldığı için sabırlı da oldum. O vakitten beri dinlediğim Macar müzik gruplarının katkısıyla biraz aşinalığım oldu. En azından internette saçma sapan oyun oynayacağıma açar buna çalışırım daha iyi. YDS'ye hazırlanırken İngilizce'den bıkarsam dili değiştiriyorum buradan. Macarca kursunun açılmasına benim kadar sevinen yoktur herhalde. Tekrardan çok teşekkür ederim. Szép napot :)


https://www.duolingo.com/profile/.BlueBooks.

Have a nice day!


https://www.duolingo.com/profile/akif.y

ne yapıcan macarcayı yav :)


https://www.duolingo.com/profile/Dragstyle

Zevkine. :) Kimi zaman Macar müzik gruplarını da dinlediğim için oradan bir merak geldi diyebilirim. Tabiki kursu açılınca hemen bitirip öğrenecek değilim. Önceliklerim var. Bu konuyu da gırgırına açtım zaten. Ama hakikaten daha zor oluyor o şekilde. :)


https://www.duolingo.com/profile/Ogun6

tahmini olarak mayısın mayısın onunda bitecekmiş diyor bakalım bende bekliyorum onu :)


https://www.duolingo.com/profile/Dragstyle

Bitmez. Ekim'den beri birkaç gün atıp duruyorlar tarihi. Ki o da kesin tarih değil zaten. Örneğin Vietnamca da %100 olmasına rağmen tahmini tarih 2050 yazıyor :) Başka uygulamalardan bakıyorum biraz şu an. Zevkine de olsa öğrenilir Macarca.


https://www.duolingo.com/profile/salihkarabuluttt

macarca ile ilgili kaynak bulmak çok zor. dil de zaten epey zor ama mondly'i önerebilirim. çok iyi olmasa da macarca kursu var mondly'de. ben de biraz kendi kendime öğrenmeye çabalıyorum macarca'yı ama yardım almadan öğrenmek hele de telaffuz kısmı çok sıkıntılı. yine de sondan eklemeli olması nedeniyle türkçe'den öğrenmesi zor değil.


https://www.duolingo.com/profile/Dragstyle

Mondly'nin uygulamasını kullandım ama bir yerden sonra premium istiyor. Aynen hocam, sondan eklemeli olduğu için, örneğin: (anya, anyam) oluyor (anne, annem) gibi, bana aşırı zor gelmedi. Lakin diğer dillerden ziyade 10-11 harflik uzun kelimeleri de beli sıklıkla var. (Bununla ilgili fazla örneğim yok da internette şarkı dinlerken aşina oldum.)

Road, Leander Rising gibi grupları dinlemenizi öneririm. Rock-Metal olsa da onların sayesinde hevesim geldi bu dile. :)

Bir de her kelimenin vurgulanması, daha anlaşılır yapıyor. Fransızca gibi değil en azından. :)

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.