Duolingo, dil öğrenmek için dünyadaki en popüler yollardan biridir. En önemlisi, %100 ücretsizdir!

https://www.duolingo.com/Shappee

İngiliz aksanı...

Shappee
  • 12
  • 8
  • 2
  • 2

Merhaba uluslararası iletişime önem veren arkadaşlarım :) Kısa bir süre önce başladım duolingo kullanmaya. Çok ta memnunum gerek sitenin akıcılığı,gerek bu kadar çok dil öğrenebilme imkanımız olabilme olasılığından gerekse tartışma konularındaki soruların seviyesi ve insanların birbirine olan saygısından.Herkes elinden geldiği kadar dil öğrenmeye çalışıp kendini geliştirmeye çalışıyor ve daha da fazlası sitedeki dil kurslarına katkıda bulunmaya çalışıyor. Yakında klingon dili bile öğreneceğiz :). Lakin üye olduktan belli bir süre geçtikten sonra kafamda bazı soru işaretleri belirdi. İngilizce denince aklıma çağrışım yapan kelimeler ; ''english, british, big ben, elizabeth, sherlock holmes, arsenal, james bond'' vs.. ama burada ingilizce öğrenmek istiyorum seçeneğini tıkladığımda şaşırıp amerikan ingilizcesi ile karşılaştım.Tamam amerikan ingilizcesi öğrenmek o aksanı duymak ta hoş,eyvallah.Fakat.. Önerim şu : Mesela ingilizce bir cümle sesli olarak kullanıcıya okunurken orada 2 tane şık olsa isteyen hem ingiliz hem amerikan aksanlı dinlese ya da listening sırasında o hoparlör simgesinin altındaki küçük kaplumbağa simgesi gibi bir büyük britanya bayraklı bir simge eklenip isteyen ona tıklayıp ingiliz aksanlı da dinleyebilse nasıl olur acaba ? Moderatör arkadaşlarım ve bu konu hakkında herhangi bir fikri olan arkadaşlarım yorumlarınızı bekliyorum :)

4
2 yıl önce

4 Yorum