https://www.duolingo.com/Borcsi82

cserediákság

Sziasztok! Eddig telefonról toltam ezt a dolgot, most gondoltam laptopról egyszerűbb lesz, és láttam, hogy lehetne itt tanítgatni egymást, illetve pl. magyarok olyan angol nyelvűeket akik magyarul akarnak tanulni. Na most nem értem, hogy miért kell ahhoz nekem folyékonyan beszélnem a "tanítvány" nyelvét. Esetleg lehetne olyat, hogy itt úgyis van szintfelmérő, aki hasonló szinten van magyarból mint adott személy angolból, akkor szerintem az már járható lenne. Így kihívás lenne mindenkinek...Ha én beszélem tökéletesen a "tanítvány" nyelvét, akkor abban mi a kihívás? Elmagyarázom neki az anyanyelvén amit tudnia kellene, de abban az esetben amit én leírtam, akkor pl. nekem is kihívás lenne, hogy megértessem magam a másikkal és fordítva. Én jelenleg Angliában élek, és egy lengyel anyanyelvű angoltanárhoz szoktam járni, direkt!!! így kénytelen vagyok megérteni azt amit mond,és készülni az órákra, hisz nincs közvetítő nyelv, nyilván párszor néha visszakérdezek, de tuti megértem. Szóval esetleg nem lehetne valami ilyesmi opciót létrehozni??? Szerintem ezzel is lehetne fejleszteni egymást. Ki mit gondol?

2 éve

0 hozzászólás

Tanulj meg egy nyelvet mindössze napi 5 percben. Ingyen.