1. Forum
  2. >
  3. Temat: Troubleshooting
  4. >
  5. Nie działa przycisk dyskusja …

https://www.duolingo.com/profile/BoguslawS1

Nie działa przycisk dyskusja w trakcie wzmacniania lekcji

Byłem w trakcie wzmacniania lekcji z przyimków i po poprawnej odpowiedzi, chciałem obejrzeć jak przebiega dyskusja dotycząca tego tłumaczenia. Przycisk po najechaniu wodzikiem (chce kto używa tego tłumaczenia?) na przycisk, wyróżniła się jego obwódka, ale nie było żadnej widocznej akcji po jego naciśnięciu. Szczególnie nie było widoku dyskusji. Także nie mogłem obejrzeć dyskusji po błędnej odpowiedzi. Używam przeglądarki FireFox 45.0.2 bez blokowania skryptów. Mam zainstalowany Adobe Flash Player, a system Win7.

April 30, 2016

7 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/Emwue

Tak się dzieje gdy próbujesz otworzyć dyskusję, która albo została skasowana albo założył ją(napisał pierwszy komentarz) użytkownik który dostał bana. Niestety, jeśli spróbujesz otworzyć taką dyskusję podczas lekcji/wzmacniania, coś się psuje w skrypcie i już do końca sesji dyskusje nie będą się otwierać(nawet jeśli następne zdanie nie ma tego problemu i gdyby nie to, normalnie by się otworzyło).

O ile mi wiadomo, Duolingo już o tym problemie wie(a przynajmniej jest topic na uservoice na ten temat od, jeśli dobrze pamiętam, grudnia 2015), ale wysłanie kolejnego bug reportu, może przyspieszyć rozwiązanie(Ekipa Duo rozwiązuje problemy w kolejności od najbardziej palących do najmniej, więc im więcej użytkowników zgłasza problem, tym wyżej będzie w kolejce do rozwiązania).


https://www.duolingo.com/profile/jasigabi

Mi też nie, Emwue już wytłumaczył/a dlaczego. Natomiast ja jestem pod ogromnym wrażeniem "wodzika", jest super, łap lingota.


https://www.duolingo.com/profile/BoguslawS1

Zgłosiłem ten błąd na podanej stronie. Za lingota dziękuję :-) To ciekawe z tym wodzikiem, jak i z innymi elementami interfejsu systemu komputerowego, które nie zawsze wiadomo jak je nazwać. Służę pomocą przy innych elementach. Ciekawe czy ktoś wie co nazywamy kamyczkiem?


https://www.duolingo.com/profile/jasigabi

Nie wiem, ale czekam na podpowiedź, brzmi też ładnie.


https://www.duolingo.com/profile/BoguslawS1

Bywa duży, bywa mały, niemal na każdym oknie można go spotkać.


https://www.duolingo.com/profile/jasigabi

Przepraszam, ale jestem takim ignorantem komputerowym, że pierwszą moją myślą był....lufcik. Nigdy nie zgadnę, ale wodzik w moich kręgach staje się coraz bardziej popularny.


https://www.duolingo.com/profile/BoguslawS1

Tak, wodzik jest sugestywny i dobrze dopasowanym przełożeniem na polski :-) Kamyczkiem nazywamy, element służący do nawigacji po zawartości okienka, np. używamy go do przewijania strony.. Mamy pionowe i poziome kamyczki. Ale ta propozycja nie jest tak popularna jak suwak, belka.

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.