1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "We had eaten meat."

"We had eaten meat."

Překlad:My jsme jedli maso.

May 14, 2016

4 komentáře


https://www.duolingo.com/profile/Vlcek1942

Promiňte, ale stále nevím, kdy v předminulém čase používat u "já, Ty, my, vy" 'have' nebo 'had' a u "on, ona, ono" používat 'had' nebo 'has'. Kdysi mi bylo sděleno, že je to jedno, ale stále zde narážím na tento předminulý čas a odlišné varianty použití 'have, had a has'. Může mi to někdy vysvětlit? Děkuji.

October 28, 2018

https://www.duolingo.com/profile/Jenda-48

We had eaten all meat. Snědli jsme maso?

May 14, 2017

https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Mám podobný dotaz. Snad někdo odpoví. Pokud jsme jedli maso včera, použije se věta s pomocným "had"? Pokud jsme snědli maso včilkaj, byla by věta postavena takto: "We eaten meat." (Snědli jsme maso. neb Pojedli jsme maso.)? Děkuji za odpověď.

February 14, 2018

https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Pokud jsme ho jedli vcera, bude tam prosty minuly cas. Tedy "We ate meat yesterday" (mohl by tam byt i minuly prubeh "We were eating meat yesterday", to kdyz vam ta hostina zabrala pul odpoledne). HAD by tam bylo jen v pripade, ze bychom popisovali nejaky dej pred dejem minulym. Tady ve vete bez kontextu je tezko rict, co se delo. Ve cvicenich je proto, abyste se dozvedeli, ze existuje takovy cas, ale v opacnem prekladu do AJ bychom vsichni pouzili prosty minuly, protoze duvodu k predminulemu neni. V praxi se vyskytuje velmi zridka. Pokud jsme jedli maso ted a jeste prezvykuju bylo by "We have eaten meat..."

Pokud jsme to zblajzli vsechno bude to We ate/had eaten/have eaten ALL THE meat. Tam by prubeh nesel, protoze ten dokonavy vid to jaksi nedovoluje.

February 14, 2018
Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.