1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Czy Duolingo naprawdę pomoże?

https://www.duolingo.com/profile/HowHau

Czy Duolingo naprawdę pomoże?

Cześć, mam 18 lat. Za cel postawiłem sobie, że kiedyś będę chciał wyjechać z polski. Problemu w szkole z angielskim nie mam. Ocenę mam dobrą. Lecz jeśli chodzi o doszkolenie się jeszcze bardziej, czy jeśli zrealizuje się większość lekcji i będzie się to wszystko regularnie ćwiczyć to myślicie że będzie widać efekty po tej nauce ;)? Oczywiście regularnie w znaczeniu codziennie wypełnianie takich lekcji.

Drugie pytanie, to ten certyfikat ze sklepiku jest jednorazowy?

January 23, 2014

6 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/arekolek

Zrobiłem całe hiszpańskie drzewko. Zanim zacząłem Duolingo miałem jakieś podstawy, 60h języka na studiach. Dużo się tutaj nauczyłem, przede wszystkim czasów innych niż teraźniejszy i wielu słówek. Zauważyłem, że teraz oglądając film albo serial w którym ktoś mówi po hiszpańsku jestem w stanie bez większego problemu zrozumieć niemal wszystko i jednocześnie tłumaczyć na polski osobie która siedzi obok i nie zna hiszpańskiego (tak było z serialem Breaking Bad, gdzie tylko niektóre sceny były po hiszpańsku i nie było do nich napisów). Rok temu oglądając film po hiszpańsku siedziałem trochę jak na tureckim kazaniu. Dodatkowo teraz pisząc do koleżanki z Hiszpanii nie muszę non-stop przełączać się do Google Translate. Kilka miesięcy temu miałem okazję porozmawiać po hiszpańsku na żywo i mimo, że nie skończyłem wtedy jeszcze całego drzewka, to nie miałem problemu z porozumieniem się. Niestety nie miałem jeszcze okazji zweryfikować umiejętności w takim stopniu jak z języka angielskiego, ale wydaje mi się, że Duolingo to super sprawa dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Z drugiej strony osobiście nie oczekuję zbyt wiele po kursie angielskiego, robię go głównie po to, żeby zgłaszać poprawki i dostać złotą sowę ;) A to dlatego, że wnioskując po poziomie kursu hiszpańskiego - nie powinno tu być żadnych słów ani konstrukcji językowych których nie znam.


https://www.duolingo.com/profile/mirriel

Certyfikat można robić wiele razy, ale za każdym razem się wydaje lingoty. Duolingo pomaga, ale tylko do pewnego momentu i raczej od strony biernej języka: czytanie i pisanie. Nie pomoże w mówieniu i rozumieniu ze słuchu. Dobrze oprócz Duolingo oglądać filmy po angielsku i czytać ksiażki. No a najlepiej znaleźć kogoś do rozmowy.


https://www.duolingo.com/profile/0liwia

Witaj,

Jak inni zauważyli, Duo w mówieniu i rozumieniu nie pomoże; a że to metoda nauki "przez robienie błędów", tutaj samej gramatyki się nie nauczysz. Ale to nie powinien być dla Ciebie problem, bo w szkolę gramatyki się nauczysz.

Duo ci za to pomoże szybciej pisać i szybciej zdania układać. Doradzam oglądanie filmów po angielsku, no i rozmawianie z kimś jeśli masz okazję...

Ostatnia rzecz. Że to na razie nowy kurs, nie ma dużo komentarzy; ale pewnie będzie co ras więcej i z nich na prawdę możesz się bardzo dużo nauczyć. Czyli czytaj komentarze pod zdaniami do przetłumaczenia, i zapytaj, jeżeli czegoś nie rozumiesz!


https://www.duolingo.com/profile/iustitia

Zależy co chcesz osiągnąć :) Ja zaczęłam korzystać z Duolingo, żeby pomóc sobie we francuskim (odmiana czasowników, odmiana przymiotników, rodzajniki itd. to na początku był koszmar). Dużo się nauczyłam, ale przede wszystkim odziałało dobrze jako utrwalenie trudniejszych lub bardziej czasochłonnych rzeczy.

Efekty na pewno będzie widać, ale jeśli Twój angielski jest już na wyższym poziomie, to poszukaj też innych źródeł - książki, filmy po angielsku, poczytaj coś w tematach związanych z Twoimi zainteresowaniami, podyskutuj na forum angielskojęzycznym. Czym aktywniej będziesz używać języka, tym więcej będziesz wiedzieć i tym łatwiej będzie się komunikować.

Inna sprawa, jeśli Twoim celem jest zdanie matury czy egzaminu na certyfikat - tam są specyficzne typy zadań, które w jakiś sposób odzwierciedlają wiedzę, ale niekoniecznie odzwierciedlają dokładnie Twoje umiejętności. No tak, a ocena w szkole - również nie odzwierciedla czasem poziomu. Warto sięgać trochę wyżej, jeśli Ci na czymś zależy.

Powodzenia, warto się angielskiego uczyć, bo się przydaje :)


https://www.duolingo.com/profile/Noe010101

Pomoże na pewno w rozumieniu czytania, w poprawnym pisaniu, nauczysz się wielu słów, poprawności gramatycznej (końcówki do czasowników itp.).


https://www.duolingo.com/profile/Kosiarz

Jeżeli będziesz systematycznie ćwiczył zawsze z tego coś dobrego wyniesiesz. Jakie będą tego efekty, to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Ten program jest tylko pomocą. Żeby nauczyć się posługiwać językiem trzeba też się z nim osłuchać i starać się w nim rozmawiać. Przykładowo oglądać filmy bez lektora lub rozmawiać/chatować z ludźmi w grach online. Powodzenia.

Powiązane dyskusje

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.