1. Forum
  2. >
  3. Temat: Troubleshooting
  4. >
  5. Sabotowanie tłumaczeń

https://www.duolingo.com/profile/Igr_Ek

Sabotowanie tłumaczeń

Witam wszystkich użytkowników, Mam pytanie które mnie dość nurtuje. Mam wrażenie, że ktoś sabotuje moje tłumaczenia. Każde tłumaczenie jakie wysyłam dostaje negatywną ocenę. Rozumiem, że mogę robić błędy - lecz sami się zgodzicie, że nie wszystko może być źle - tym bardziej, że zacząłem ostatnio tłumaczyć tylko pojedyńcze wyrazy, a żeby mieć pewność że są poprawne. Tłumaczenie sprawdzam w 2 - 3 różnych źródłach zanim je opublike i nie mam wątpliwości w ich prawdziwość.

Co zrobić z kimś kto nas obserwuje i klika (w jakimś celu) tylko negatywne oceny?

May 25, 2016

18 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/jasigabi

Nie masz szansy nic zrobić, ponieważ nie wiesz kto to jest. Miałam podobną sytuację kilka tygodni temu i po porostu zablokowałam wszystkie osoby, które podejrzewałam. Trochę pomogło, ale ja jakoś straciłam serce do tłumaczeń. Podejrzewam, że negatywne oceny mogą brać się stąd, że tłumaczysz teksty wstawione przez gamemeiker2, ale to na pewno nie on daje "-" tylko ktoś o wyższej randze tłumacza, to wiem na pewno. Po prostu ktoś bardzo go nie lubi i próbuje zniechęcić go do wstawiania następnych artykułów, ta osoba nie rozumie, że gamemeiker2 ma to w nosie, za to bardzo zniechęca do pracy innych użytkowników. Postaram się trochę Ci pomóc, bo bardzo często przeglądam jego artykuły (a czasami naprawdę są dobre) i jeżeli tłumaczenie jest dobre to stawiam "+", jak słabe zostawiam bez poprawki, ale nigdy nie daję "-", po prostu wiem jak jest to przykre, gdy kilka godzin poświęcisz na tłumaczenie, a ktoś bez żadnych poprawek, źle Cię ocenia.


https://www.duolingo.com/profile/Vengir

Powiem coś osobistego od siebie (zapomnijcie więc o mojej tarczy), ale według mnie obecny system jest bez sensu. Po prostu zdecydowanie za łatwo jest to wszystko strollować i po prostu pozbawić każdego świeżego użytkownika jakiekolwiek punktowej nagrody, a tym samym często motywacji do tłumaczenia. Sam już przestałem tłumaczyć z hiszpańskiego na angielski z tego powodu. Wiem, że to niby jest przede wszystkim dla osobistego rozwoju, ale w obecnym kształcie… to już lepiej, żeby w ogóle nie było żadnych punktów.


https://www.duolingo.com/profile/Igr_Ek

Zgadzam się. Obecny system nie działa. Mimo założeń słusznych, bo to fajna sprawa, lecz w niepowołanych rękach może stać się orężem maksymalnej demotywacji w stosunku do tłumaczącego.

Jako moderator, czy możesz ten temat poruszyć gdzieś wyżej?


https://www.duolingo.com/profile/Igr_Ek

Co za bez sens. Jaki ja mam zwiazek z czyims hejtem, że ktoś mi klika "źle". Jak mozna źle przetłumaczyć, lub nawet inaczej przetłumaczyć słowo diode jak nie dioda! To jest jeden z wielu przykładów. Ostatnio kilkanaście moich tłumaczeń było ocenianych negatywnych i szczerze - to też odechciewa mi się tłumaczyć, z racji na to, że to jest demotywujące - tłumaczyć coś i ciągle być źle ocenianym.

Pozdrawiam


https://www.duolingo.com/profile/JacekRoza

Jak można dokonać takiej blokady? Nie widzę nigdzie takiej opcji.


https://www.duolingo.com/profile/jasigabi

Nie możesz zablokować w artykułach, ale jeśli masz wrażenie, że ktoś robi Ci na złość, i natychmiast po przetłumaczeniu pojawiają się minusy, wchodzisz na profil osoby, którą podejrzewasz i w prawym górnym rogu masz takie mało widoczne szare kółeczko, wybierasz i blokujesz. Jakiś czas temu, zablokowałam w ten sposób wszystkich znajomych (wliczając w to najbliższą rodzinę) i pomogło, to znaczy przestałam bez przerwy i za wszystko dostawać minusy. Teraz powolutku, odblokowuje po 1-2 osoby i patrzę co się dzieje, i chyba nawet mam namierzonego złośliwca, ale bez wyraźnych dowodów nikogo nie oskarżę.


https://www.duolingo.com/profile/JacekRoza

Jest kilku takich (inaczej nazwać ich się nie da) idiotów, którzy zabawiają się w ten sposób. Należy utrzymać możliwość negatywnej oceny pod warunkiem dokonania korekty tekstu. Bo jakim cudem ktoś daje "negatyw" nie robiąc korekty?


https://www.duolingo.com/profile/TheKubaPolska

Dokładnie. Miałem ten sam problem gdy tłumaczyłem z niemieckiego na angielski. Po miesiącu tłumaczenia (nie XPiłem na lekcjach z duolingo) dostałem się do rangi tłumacza 2. Parę dni później ktoś zaczął ciągle klikać, że wygląda to źle. Podejrzewałem o to Paulę (nie pamiętam jej nicku, ta która wpisywała tłumaczenia bez sensu, niepoprawne albo z translatora. Zablokowałem ją i się okazuje że to nie paula. Nie tłumaczę już ze względu na to. EDIT: Moim zdaniem najlepiej to całe zanurzenie usunąć bo chyba jest to jeden z najczęstszych tematów w rozwiązywaniu problemów. Innym sposobem byłoby ustawianie limitu czasowego na minusy (1 minus dziennie) to sprawca by się po prostu znudził. To tyle.


https://www.duolingo.com/profile/Miami_Makler

Dokładnie, napotkałem ten sam problem. Dobre tłumaczenie do Marshmallow (https://www.duolingo.com/translation/84adff8522f34ffeec84457855b6a9b1) i 18 minusów. Bardzo dziękuję trollu za bezpodstawną negatywną ocenę, jak już ktoś minusuje powinien poprawić tłumaczenie i dać znać co było źle. Straciłem ochotę na tłumaczenia.


https://www.duolingo.com/profile/Igr_Ek

Witaj w klubie.


https://www.duolingo.com/profile/Miami_Makler

Witaj ;) Cała Polska, w Ameryce jeszcze by podziękowali i zapłacili, a w PL zawsze muszą zgnoić, żeby było, że oni są lepsi, żeby nikt nie miał lepiej od nich. Choć cieszę się, że są ludzie, którzy są inni i dodatkowo walczą z tym ;) Masz Lingota ode mnie ;)


https://www.duolingo.com/profile/Igr_Ek

Dziekuje za lingota. Nie jestem przekonany co do tego, że wszyscy polacy będą Cię gnoić. Sądze, że jest pewna grupa ludzi którzy cierpią na ból ❤❤❤❤, jak chcesz zrobić coś więcej, lub w przypadku duolingo, a żeby cię zdemotywować do tłumaczeń. Nie rozumiem takich zachowań, dlatego stworzyłem ten temat, i dlatego biorę w nim czynny udział. Ja również nie biorę udziału w tłumaczeniach, bo nie widzę sensu w dawaniu radości trolowi który ma się nade mną / innymi uzytkownikami pastwić.

Pozdrawiam.


https://www.duolingo.com/profile/Miami_Makler

Słusznie, nawet dałem 2, bo jeden za temat, a jedno jako wpisowe do klubu hehe :D. Co do tego gnojenia, to jasne, że nie wszyscy, ale chodzi o to, że zawsze ktoś się znajdzie. W sumie nie branie udziału w tłumaczeniach też nie jest rozwiązaniem, choć w tym wypadku innego nie ma, bo nie mamy informacji kto wystawił ocenę, ani nie można zgłosić niestety niesłusznej negatywnej oceny. Więc pozostaje chyba tylko Twoja dyskusja ;) W każdym razie dobry miałeś pomysł, żeby poruszyć ten temat.


https://www.duolingo.com/profile/MartaMularczyk

Witajcie! Jak usiadłam dziś do tłumaczeń, miałam 3 negatywy, powiedzmy, że mniej lub bardziej słuszne. Zabrałam się za wspomniane Marshmallows i teraz mam już 10 negatywów! I to za pojedyncze słowa. Masakra! Dołączam do klubu zniechęconych :(


https://www.duolingo.com/profile/A_SKa

Tak samo jak Wy mam negatywy. Jakiś czas był spokój, a teraz znowu najpierw 14 negatywów, a potem w ciągu jednego dnia 10 kolejnych i żadnej lepszej wersji. Irytujące mocno. A wystarczyłoby, żeby na liście pracujących nad tekstem pojawiali się zarówno tłumacze, jak i oceniający. Można by wtedy łatwo namierzyć trolli.


https://www.duolingo.com/profile/Igr_Ek

Ja przestałem tłumaczyć, w momencie jak zauważyłem, że moje dobre tłumaczenia zostają źle oceniane. Oczywiście, bez żadnej korekty. Po prostu czyste buractwo. Swoją drogą niedawno widziałem temat, w którym ktoś poruszał ten problem, uzasadniając to w ten sposób, że nie powinno się tłumaczyć jakiś tekstów od niektórych użytkowników, co dla mnie jest po prostu bzdurą. Jakie znaczenie, dla mnie jako osoby tłumaczącej może mieć fakt tego - kto wrzucił tekst do tłumaczenia? Zupełnie tego nie rozumiem, inna sprawa, że nie cierpię głupoty. Tumaczenie na duolingo jest demotywujące. To fakt.


https://www.duolingo.com/profile/A_SKa

Nieuzasadnione minusy pojawiają się wszędzie. Bez względu na osobę, która wstawia tekst.


https://www.duolingo.com/profile/Igr_Ek

Owszem. Swoje zdanie opierałem na innym poście z tego forum. Przez chwilę miałem wrażenie, że ktoś mnie sabobuje, dlatego założyłem ten temat. Z tego tematu natomiast dowiedziałem się, że ludzi takich jak ja - jest więcej. W sumie cieszę się z tego powodu, bo myślałem, że stanowię odosobniony przypadek.

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.