https://www.duolingo.com/profile/sauerkrautpie

Ne kadar yararlı olacak?

Merhaba arkadaşlar Almancaya yeni başladım.%11 akıcılığım var , yurt dışında okumayı planlıyorum , henüz erken lakin kararımı değiştirmek istemiyorum.Şuan sitedeki bulunan notları düzenli tutuyorum , kelimeleri elimden geldiği kadar bulmaya çalışıyorum.Fakat bu programı tamamladıktan sonra ek olarak nasıl bir takviye alacağım ya da nelerden çalışabilirim ? Teşekkürler.

Asıl soruyu unutmuşum : Burada öğreneceklerim , dışarıda bana zorluk çekmeyecek şekilde Almanca konuşturur mu ? Dediğim gibi ek takviye gerekli midir?

May 29, 2016

4 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/berkayln

Eğitim dili daha profesyonel olduğundan buradakiler yeterli olmayacaktır. Burada sadece A1+ yani günlük hayatta kullanabileceğin Almancayı öğrenebilirsin. Eğer daha fazla öğrenmek istersen Goethe kurslarına gidebilirsin. Tabi kursa gitmek istemezsen, yine Goethe'nin internette çalışma yeri "Deutsch für mich" var. Mein Deutschbuch da yardımcı olabilir. Film dizi için Almanca kaynaklar yetersiz. Ben de Netflix almayı planlıyorum. Sen de öyle yapabilirsin.

Konuşturur mu dersen, ben B2 sertifikasına sahibim ama konuşamadığım için çok zor oluyor. Konuşma konusunda ya çevrende Almanca bilen birisi olacak, ya da Almanya'ya gideceksin. Başka çare yok malesef.

May 31, 2016

https://www.duolingo.com/profile/sauerkrautpie

Avusturya hakkında planlarım vardı , kaldı ki zaten akrabalarımdan Almanca bilen var.Konuşma / Telaffuz konusunda hiç problemim yok.Biraz daha araştıracağım teşekkür ederim.

May 31, 2016

https://www.duolingo.com/profile/dermaan

aralıksız ve düzenli olarak çalış. her gün mutlaka zaman ayır. şu an öğrenebileceğin en kolay ve hızlı ortamlardan birisi de duolingo..

senin en çok ihtiyacın olan çekirdek almancayı buradan kapabilirsin. kesinlikle vazgeçme inan. mutlaka başarırsın.

%11 akıcılık vs bunlara takma. sonunda kadar istikrarlı gitmeye bak.. hergün düzenli ve istikrarlı olmalısın. sadece öğrenmeye odaklan. kelime hazineni geliştirmek için bulunmaz bir kaftan burası..

June 7, 2016

https://www.duolingo.com/profile/volkan_e

Ben 4,5 yildir Almanyada yasiyorum ve sana tavsiye olarak söyleyebilecegim en önemli sey bol bol kelime ögrenmen ve mutlaka artikelleri ile birlikte ögrenmendir. Ben Türkiyede A1 sinavini yapip buraya geldim ve diyebilirim ki A1 seviyesi ile zorluk cekmeden konusmak imkansizdir.

August 2, 2016
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak Almanca öğren. Ücretsiz.