https://www.duolingo.com/br.bora

İlk tanışma 10. seviye

Merhabalar. Duolingo ile bugün tanıştım. Böyle bir oluşumu bulduğum için çok şanslı hissettim kendimi. İngilizcem ne çok kötü ne çok iyi diye düşünüyorum. Yazılı olanı anlamam çok iyi, yazmam biraz daha aşağı ve konuşmam ise ingilizcede en kötü olduğum nokta diye düşünüyorum. Çünkü hiç konuşma pratiğim yok bundan dolayıdır sanırım. Duolingo içerisindeki seviye tespit sınavını yaptım ve 10. seviye olduğumu 2300 küsür puanla birlikte bana söyledi. Direk tıp dersinden başlattı beni. Bu durum için sizler ne söylersiniz? Yani nasıl yorumlayabiliriz bunu? Tüm bunlara rağmen ben dil ilerlemesini sıfırladım en baştan başlamanın yararlı olacağını düşündüm. Duolingo ağacını birkaç kez bitirdikten sonra nasıl olacak merak ediyorum değişimimi. Ayrıca yazımın başında belirttiğim gibi yazılı olanı okuma iyi derece, yazma orta derece ve konuşma kötü diyebileceğimiz bir durumda. Bunu geliştirmem için sadece duolingo şimdilik yeterli mi yoksa başka şeylerde önerir misiniz duolingo ile birlikte? Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Umarım hepimiz bol bol dil öğreniriz. Fazladan bileceğimiz dilin hiçbir zararı olmaz. Şu 60-70 yıllık ömrümüzde boş boş gitmeyelim kendimizi iyice donanımlı hale getirelim. Bu hem hayattan aldığımız zevkide arttırır tüm dünya ile daha iyi iletişim halinde olacağımızdan dolayı.

2 yıl önce

6 Yorum


https://www.duolingo.com/emredeniz07
emredeniz07
  • 25
  • 15
  • 10
  • 5
  • 3
  • 2

Başarılar ... Hoş geldiniz :)

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/bir.dost

memrise ile kelime ezberleyebilirsin.. sadece duolingo yetmez. sana sadece çekirdek bir kazanım elde ettirir.

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/bugi_bugi06

Öncelikle hoş geldiniz Bora bey, Duolingo'ya bende yeni başladım sayılır. Her çalıştığımda geliştiğimi hissediyor ve mutlu oluyorum çünkü: Kendi ana dilimizden başka diller öğrenmeyi çok istiyorum. Ama bir şey fark ettim Duolingo'da. Çok kolay seviye atlıyoruz. Buradaki birçok konuyu ilkokulda,lisede ve üniversite hazırlık sınıflarında aylarca anlatıyor sevgili hocalarımız. Sekiz yıldır İngilizce dil eğitimi görüp, çok az İngilizce öğrenen biri olarak şaşırdım. İnşallah doğru yoldayız dır. Size başarılar diliyorum Bora bey. İyi günler... :)

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/pexxar

bunun dışında ingilizce konuşmanı geliştirmek için gospeaky önerebilirim. güzel sitedir

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/Safakoks
Safakoks
  • 14
  • 12
  • 34

Aramıza hoş geldin, umarım gelişimine yardımcı olur bu site.

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/Shredder96

İngilizce'de intermediate seviyesindeyim. Sınavlarla birlikte duolingo oyununda ingilizce kısmını tamamladım. Demek oluyor ki , bu uygulamadan upper-intermediate ve üstü bir seviye ingilizce eğitimi beklememek lazım

2 yıl önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.